Фото: Львівська політехніка

Україна визнаватиме освіту, здобуту на окупованих територіях

Народні депутати підтримали за основу законопроект №9591 про визнання освіти в Україні, яка здобута на тимчасово окупованих територіях. Для цього громадяни з такими атестатами чи дипломами повинні будуть пройти атестацію для визнання результатів навчання та кредитів ЄКТС (Європейська кредитно-трансферна система).

Про це повідомив народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко з посиланням на картку законопроекту.

"Особам, які проходять атестацію для здобуття вищої освіти, можуть бути зараховані результати навчання та кредити ЄКТС в обсязі не більше 75 відсотків загального обсягу освітньої програми", — написав Гончаренко у Telegram.

Атестація не проводиться: 

  • зі спеціальностей, перелік яких затверджується Кабінетом міністрів України;
  • для визнання результатів навчання та кредитів ЄКТС на другому (магістерському) (крім освітніх програм підготовки магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування на основі повної загальної середньої освіти або фахової передвищої освіти) та третьому (освітньо-науковому/освітньо-творчому) рівні вищої освіти.

​Навчальний рік 2023

В уряді затвердили нові терміни початку та кінця навчального року. Він триватиме з 1 вересня 2023 до 28 червня 2024. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, обласні військові адміністрації разом із засновниками закладів освіти повинні забезпечити організацію початку навчального року залежно від безпекової ситуації в кожному регіоні. 

Найголовніше, як стверджував прем'єр, — це побудова комфортних і якісних укриттів. На них виділили 1,5 мільярда гривень. 

"Найголовніше — це безпека дітей та освітнього процесу. Побудова комфортних і якісних укриттів — питання номер один, яке ми ставили перед громадами. Кошти для цього були виділені. 1,5 млрд гривень. Місцева влада і громади відіграють у цих рішеннях головну роль", — повідомляв Шмигаль.

Нагадаємо, цьогоріч в умовах воєнного стану українські школи працюватимуть у трьох форматах навчання. Загалом МОН пропонує три формати навчання: очну, змішану та дистанційну. Вони залежатимуть від захисних можливостей будівлі. Рішення про те, у якій формі відбуватиметься навчання, ухвалюватимуть обласні військові адміністрації та засновники закладів освіти.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 24.08.2023 05:23