Підтримати проект
Україна втрачає 4 мільярди євро в рік через корупцію на митниці
Економіка, 06.08.2018 10:51

Через корупцію на митниці Україна втрачає щороку понад 4 мільярдів євро. «Це більше однієї десятої всієї дохідної частини бюджету і в 2 рази більше тієї суми, яку Україна в 2018 році хоче отримати від Міжнародного валютного фонду, Євросоюзу та Світового банку», - йдеться в розслідуванні видання Süddeutsche Zeitung, спираючись на документи, митні і транспортні накладні, які застосовуються для догляду від мит.

Ввезені в країну товари в процесі митної реєстрації змінюють маркування, наприклад, парасольки перетворюються в щітки або дзеркала - і тільки на одній партії вантажу держава втрачає тисячі євро. У махінаціях на митниці, за даними німецького видання, беруть участь співробітники поліції, прокуратури та СБУ. Для нелегальних угод утворюються нові фірми, які контролюють люди з оточення співробітників митниці, прокуратури та офіцерів поліції.

Згідно з результатами проведеного Price water house Coopers (PwC) опитування, в 2018 році з випадками корупції і хабарництва зіткнулися 73% українських компаній - в порівнянні з 56% респондентами в 2016 році. При цьому в світі це показник в середньому становить 25%. Третина опитаних компаній в Україні заявили, що в останні два роки отримували пропозиції дати хабар. В цілому, майже половина респондентів вважає, що мала справу з економічними злочинами - на 5% більше, ніж два роки тому.

За даними PwC, найпоширенішими з таких злочинів в Україні залишаються, поряд з корупцією і хабарами, незаконне привласнення активів (62% в 2016 році, 46% - в 2018 році) і шахрайство в сфері закупівель (25% і 33%).

Економіка, 06.08.2018 10:51