Громадяни України, які втратили рідну людину, можуть у спадок отримати її соціальні страхові виплати. Смерть не є причиною для припинення соцвиплат, однак не усі кошти можна отримати у спадок після смерті близької людини.
Як Як пояснили у Пенсійному фонді України, в рамках чинного цивільного законодавства, спадкування — це перехід прав та обов’язків (спадщини) від людини, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини можуть входити як права, так і обов’язки людини, що померла.
Водночас, важливо знати, що отримати у спадок від померлої людини можна лише ті страхові виплати, які не були одержані застрахованою особою за життя.
"Так, спадкоємці померлої людини можуть отримати лише ті страхові виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, які належали застрахованій особі, та не були одержані нею за життя. Саме такі виплати передаються членам сім’ї постраждалого, а у разі їх відсутності — входять до складу спадщини", — пояснили у відомстві.
При цьому до складу спадщини можуть включатися і суми страхових виплат, що не були своєчасно виплачені постраждалій людині, з вини уповноваженого органу управління або його територіальних органів. Відповідна норма регулюється законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування".
Нагадаємо, що у разі смерті чи загибелі військовослужбовця-годувальника члени його сім'ї мають право на отримання пенсії. Розмір виплат відрізнятиметься залежно від того, загинув чи помер військовий.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими