Одне з найпопулярніших видань Сполучних Штатів Америки The New York Times опублікувало статтю про втому українців від телемарафону "Єдині новини", назвавши його "державною пропагандою".
Про це йдеться у статті під заголовком "Це державна пропаганда": українці уникають теленовин через затягування війни", опублікованою в The New York Times.
"З перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році народ України мав доступ до єдиного джерела телевізійних новин — цілоденної трансляції, наповненої кадрами українських танків, що підривають російські позиції, медиків, які працюють поблизу лінії фронту, та політичних лідерів, які збирають підтримку за кордоном", — зазначають американські журналісти.
Далі вони наголошують на тому, телемарафон став "головним інструментом інформаційної війни в Україні, і представники уряду, які регулярно виступають у ньому, високо оцінюють його роль у протидії російській дезінформації та підтримці бойового духу".
Однак на даний час глядацька аудиторія та довіра до телемарафону різко впали, вважають в NYT. Причиною цьому вони називають розчарування українців в уряді через ситуацію на фронті. Саме тому, дедалі більше громадян України проводять свій час за переглядом популярних реаліті-шоу та розважальних програм, стверджує видання.
"Глядачі скаржаться, що програма часто малює занадто рожеву картину війни, приховуючи тривожні події на фронті та зменшення підтримки України з боку Заходу — і, зрештою, не готуючи громадян до тривалої війни", — зазначається у матеріалі.
Також журналісти стверджують, що на даний час телемарафон перетворився на "піар-кампанія для Зеленського", який залишається найдовіренішим політичним діячем України, але останні місяці його рейтинги знизилися.
Нагадаємо, українські телеканали розглядають можливість зміни формату загальнонаціонального марафону "Єдині новини". За словами т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, рішення про запровадження мовлення у форматі телемарафону "Єдині новини" було надзвичайно актуальним на першому етапі війни, оскільки кожен ключовий мовник "взяв кожен свою нішу". Однак зараз для телеканалів є важливим внесення нових форм, нових форматів оскільки "життя йде, змінюються і наше бачення і формати".
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими