Кожне домогосподарство повинно регулярно здійснювати повірку лічильників на газ, воду та інші комунальні послуги. Для кожного приладу обліку існує своя періодичність перевірок, однак є випадки, коли цього можна не робити.
Як пояснили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, під час війни для всіх лічильників діє загальне правило: проводити їх повірку у цей період необов’язково.
Фахівці наголошують, що повірка лічильників на воду проводиться кожні чотири роки, а газові лічильники потребують звіряння раз на вісім років. Постачальники комунальних послуг заздалегідь попереджають споживачів про свій прихід з метою повірки лічильника. За таким протоколом діють у мирний час. А ось під час воєнного стану діють поправки до постанови №412 "Про деякі питання перевірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного часу". Відповідно до цієї постанови, якщо термін повірки лічильника припав на період дії воєнного стану, то її можна не робити.
"Причому цей дозвіл діятиме як протягом усього періоду воєнного стану, так і ще три місяці після нього. До цього всі показання лічильника вважаються дійсними й постачальники послуг мають їх приймати", — пояснили у Держпродспоживслужбі.
Водночас варто знати, що постачальники можуть не повідомити споживачів про дію цієї постанови й все ще вимагати пройти процедуру повірки лічильників під час воєнного стану. При цьому можуть застосовуватися норми про відмову брати до уваги показання лічильника, що не пройшов повірку в запланований термін. До того ж можуть відмовити у нарахуванні клієнтам плати за послугу за нормами споживання.
Що робити у такому разі? Фахівці наголошують, що споживачі мають знати, що закон на їхньому боці й ніхто не може вимагати здійснювати повірку лічильника до кінця воєнного стану чи відмовлятися приймати показники лічильників у цей період.
"Повідомлення, які ви можете отримати від постачальника послуг з приводу закінчення міжповірочного інтервалу вашого лічильника, є рекомендацією, а не вимогою. Водночас за можливості — все ж краще зробити повірку вчасно, адже після припинення дії воєнного багатьом споживачам одночасно знадобиться повірка приладів обліку, що призведе до різкого збільшення заявок та великих черг", — зазначили у Держпродспоживслужбі.
Нагадаємо, раніше ми писали, у яких випадках можуть затримати призначення субсидії і як цього не допустити.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими