Підтримати проект
В Арктиці йде сніг з частинками пластика
Суспільство, 17.08.2019 11:13

Пластик являє собою серйозну загрозу життя на Землі. Так, більша половина жителів морських і океанських глибин, включаючи планктон, харчуються мікро-пластиком.

У світовій пресі регулярно з'являються повідомлення про тварин, в шлунках яких виявлені кілограми пластику. Однак на цьому проблеми не закінчуються. Вчені виявили, що сніг в Арктиці випадає разом з частинками пластика. Але як таке можливо?

Через глобальне потепління Арктика стрімко втрачає лід. А адже на Арктику припадає приблизно 10 відсотків усіх запасів льоду на Землі. Незважаючи на те, що кількість льоду постійно змінюється в залежності від пори року, всесвітня метеорологічна організації підрахувала, що за останні 30 років Північний Льодовитий океан позбувся 95 відсотків багаторічних льодів.

Виходить, що територія Арктики за один тільки 2017 рік втратила близько 260 тисяч квадратних кілометрів льоду. Танення арктичних льодів ставить під загрозу життя занесених до Червоної книги білих ведмедів. Крім іншого, воно впливає на підняття рівня моря і впливає на клімат по всій планеті, повідомляє BBC.

І якщо довгий час вчені думали, що танення льодів - єдина проблема Арктики, виявилося, що забруднення планети пластиком добралася і до неї.

До цих пір вважалося, що Арктика один з небагатьох регіонів на Землі, не забруднений пластиком. Провідний автор дослідження доктор Мелані Бергман очікувала побачити в зразках кілька часток пластику, але не кількості в 10 тисяч частинок на літр. На думку доктора Бергман, частки мікропластіка потрапили в Арктичний сніг з повітря.

Мікро-пластиком прийнято вважати частки, розміром не більше 5 мм. Вченим давно відомо про те, що повітря планети забруднене мікроскопічними пластиковими частками. Однак на скільки ці частинки, що містяться в повітрі, небезпечні для здоров'я і небезпечні взагалі, вчені сказати не можуть.

У зразках арктичного снігу деякі частинки пластику виявилися настільки маленькими, що вчені не змогли зрозуміти їх походження. Дослідники також взяли зразки снігу з Німеччини та Швейцарії. Виявилося, що міський сніг містить набагато більше пластика, ніж арктичний.

До речі, морський лід теж містить пластик і це дуже погано.

Суспільство, 17.08.2019 11:13