В Австрії створили робочий прототип квантового роутера

24 ЛИСТОПАДА 2017 10:12

Група фахівців з Університету Відня змогла розробити перший в історії квантовий роутер і навіть провела перші випробування нового пристрою. Це перший пристрій, яке може не тільки приймати заплутані фотони, але і передавати їх. Крім того, схема, яка використовується в роутері, може стати основою для створення квантового інтернету. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на Science Alert.

Як відомо, системи квантової зв'язку працюють завдяки властивостям квантової заплутаності, що забезпечує неймовірний рівень безпеки даних, що пересилаються. Але на даний момент дані можуть бути переслані лише безпосередньо від одного користувача до іншого. Перенаправити потік інформації за стандартними оптоволоконним мережам не представляється можливим, тому що вони поглинають світло і тим самим руйнують заплутаність.

Однак групі дослідників під керівництвом Ральфа Рідінгер вдалося створити пристрій, який допоміг подолати ці обмеження. Вчені використовували частоту в 5,1 ГГц, створивши 500 кремнієвих резонаторів, частота вібрації яких дозволяє зберегти квантову інформацію.

Всі 500 кремнієвих резонаторів були протестовані на наявність відповідної для нього пари. Використано було всього 5 пар, які помістили в холодильник, який охолодив резонатори до абсолютного нуля. Потім їх підключили один до одного оптичним кабелем довжиною 20 см. Як повідомив автор і керівник розробки пан Рідінгер, «Подібні нанороутери здатні підтримувати заплутаний стан фотонів, на відміну від звичайних мереж зв'язку. Ми не бачимо ніяких обмежень, що заважають нам збільшити його з 20 сантиметрів до кількох кілометрів і навіть більше.

Представлена система масштабується на більше число пристроїв і може бути інтегрована в реальну квантову мережу. Поєднання наших результатів з оптичними мережами, здатними переносити квантову інформацію, може створити основу для майбутнього квантового інтернету».

Технології, 24.11.2017 10:12