Фото: Сєвєродонецька міська рада

В Україні планують спростити процедуру усиновлення: деталі від Мінсоцполітики

В Україні планують спростити процес усиновлення дітей. Міністерство соціальної політики має намір мінімізувати бюрократичні бар'єри та запровадити автоматизацію процедур.

Таку заяву зробила очільниця профільного відомства Оксана Жолнович в ефірі телемарафону.

За її словами, планується створення спеціалізованих відділів з усиновлення для полегшення доступу майбутніх батьків до необхідної інформації та організації зустрічей із дітьми.

"Спрощення полягатиме в тому, що міністерство візьме на себе всі бюрократичні процеси. Сьогодні людина має зібрати купу довідок замість того, щоб навчатися і готуватися до приходу дитини, але ми плануємо всі ці процеси автоматизувати за допомогою цифрових процесів", — сказала вона.

Також міністр додала, що міністерство відкриє кабінети усиновлювача, де громадяни зможуть зручно та комфортно отримувати всю необхідну інформацію про процес усиновлення та знайомитись з дітьми.

Скільки дітей осиротіли через війну в Україні

Жолнович днями повідомляла, що в Україні понад 60 тисяч дітей втратили батьків через повномасштабне вторгнення Росії. У спеціальних закладах наразі перебуває більш як п'ять тисяч сиріт.

"У нас більшість з 67 тисяч дітей, які втратили батьків, виховуються у родинах. Тобто їх взяли до себе родичі: тітки-дядьки, дідусі-бабусі тощо. Тільки 5,5 тисяч дітей перебувають у різних закладах", — йдеться у повідомленні.

За словами Жолнович, наразі відбувається перехід з інтернатної системи на сімейні будинки, щоб діти могли відвідувати школи та жити в родині. В інституціях здебільшого проживають діти, які мають батьків, не позбавлених прав. Тобто це соціальне сирітство.

Водночас посадовиця наголосила, що на дитину, яка виховується в інтернаті, сукупно витрачається більше коштів, це кошти з обласних бюджетів. Натомість родинам платить державний бюджет, і це немалі кошти.

Нагадаємо, в Україні родинам із дітьми, які є внутрішньо переміщеними особами, передбачене право на гранти до 150 тисяч гривень. Допомогу надасть переселенцям двох областей швейцарська організація. За даними урядовців, фінансову допомогу в сумі 130 тисяч гривень надасть швейцарська незалежна організація Helvetas Swiss Intercooperation мешканцям Дніпропетровщини та Харківщини. Перевагу надаватимуть громадянам, які втратили джерела доходів, отримали статус внутрішньо переміщеної особи та мають фінансову вразливість.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 08.10.2023 02:12