В Україні станом на сьогодні декілька тисяч громадян очікують на протезування. Держава вже працює над тим, аби якнайшвидше відновити цю галузь та допомагати людям.
Про це повідомив перший заступник голови Комітету соціальної політики парламенту Михайло Цимбалюк в ефірі телеканалу "Рада". Він зазначив, що минулими роками протезна галузь відійшла на другий план, і були закриті або знищені декілька протезних заводів України, такі як столичний, Львівський, Тернопільський, Черкаський тощо. Однак тепер держава має намір відновити їхню роботу, де це можливо, та лікувати своїх громадян.
"Це говорить про те, що зараз держава почала вкладати більше коштів у бюджеті на 2023 рік, ніж на 2022. Це є важливою сферою, оскільки декілька тисяч громадян України очікують на протезування. Чому важлива вітчизняна галузь? Тому що потрібні серйозні лікарі — бригади реабілітологів, які будуть місяцями працювати над відновленням людини шляхом встановлення протеза. Коли ми звертаємося до міжнародних партнерів, то теж проходить декілька місяців, коли громадянин чи громадянка має перебувати там — за кордоном. Щобільше — важливі та дорогі протези у майбутньому потребують обслуговування. Тобто коли протез встановлений за кордоном, то тоді громадянину знову доводиться виїжджати туди, витрачати час, до того ж це дорого", — пояснив Цимбалюк.
Перший заступник голови Комітету соціальної політики парламенту наголосив, що, згідно із законодавством, все протезування в Україні є безкоштовним. За його словами, це дуже важливо знати тим громадянам, які сьогодні сумніваються, чи варто встановлювати протез. Він також зазначив, що в Україні створені як державні, так і приватні реабілітаційні центри, однак лікарів все не вистачає. Та держава має вихід.
"Зараз вже створено спеціальні бригади, щоби цю галузь поширювати. І саме вітчизняне протезування гарантуватиме, що в Україні виготовлятимуться протези, до речі вже є серйозні взірці сучасного виробництва, й у майбутньому громадяни зможуть проходити обслуговування того чи іншого протеза", — запевнив політик.
Нагадаємо, у квітні львівські медики вперше в Україні здійснили остеоінтеграційне протезування — імплантацію протеза безпосередньо в кістку пацієнта. Операцію провели захиснику України, який втратив обидві ноги.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими