Від 20 липня Національний банк випускає в обіг банкноти номіналом 1000 гривень зразка 2019 року. Основна їхня відмінність від попереднього зразка — підпис голови Національного банку України Андрія Пишного та відображення на року випуску.
Про це повідомили у прес-службі Нацбанку. Ці купюри перебуватимуть в обігу разом з іншими банкнотами цього ж номіналу попередніх років випуску та обов’язкові до приймання всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України.
"Нагадаємо, що відповідно до законодавства України на банкнотах, що вводяться в обіг в межах планового випуску, розміщується підпис чинного Голови Національного банку. Відповідні норми містить рішення Правління Національного банку України від 02 лютого 2023 року № 45-рш", — повідомили у відомстві.
За даними НБУ, більшість (92%) вилучених з обігу підроблених банкнот припадала на банкноти трьох номіналів:
Інші вилучені з обігу підроблені банкноти номіналами 5, 10, 20, 50, 1000 гривень становили лише 8%.
Серед вилучених з обігу у 2022 році підроблених банкнот іноземної валюти переважали: долари США (91% від загальної кількості всіх вилучених підроблених банкнот іноземної валюти), євро (8%). Найчастіше зловмисники підробляли іноземні банкноти таких номіналів: 50 та 100 доларів США (23% та 76% від загальної кількості вилучених підроблених доларів США відповідно) та 50 та 100 євро (26% та 28% від загальної кількості вилучених підроблених євро).
Нагадаємо, з 25 квітня Національний банк України увів в обіг банкноти номіналом 500 гривень зразка 2015 року з підписом голови НБУ Андрія Пишного та відображенням на них року випуску.
Напередодні повномасштабної війни Росії в Україні Нацбанк дозволив десяти банкам пошкоджувати банкноти, якщо не буде можливості вивозити їх з відділень. Це було зроблено, щоб гроші не потрапили до рук окупантів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими