В Україні офіційно запустили Єдиний державний реєстр домашніх тварин. Там зберігатимуться дані про котів, собак та тхорів. Наразі стартував перший етап та відкрито авторизацію для ветлікарів.
Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Так, даний проект допоможе ефективніше запобігати поширенню небезпечних хвороб, гармонізувати українське законодавство щодо поводження з тваринами з європейським, а також формувати культуру відповідальних власників, які належно піклуються про своїх улюбленців. Впровадження Реєстру розпочинається з першого етапу — авторизації державних та приватних ветеринарних закладів.
Єдиний державний реєстр домашніх тварин — це державний реєстр на платформі "Дія.Engine". Тут зберігатимуться такі дані про котів, собак і тхорів:
Мінагрополітики та Держпродспоживслужба збиратимуть та аналізуватимуть актуальні дані про чисельність домашніх тварин, стан їхнього здоров’я та вакцинації. Держава вперше за історію незалежності отримає реальні дані про кількість домашніх тварин і зможе контролювати їх вакцинальний статус. Така інформація вкрай актуальна для ефективного зниження ризику поширення небезпечних інфекцій, таких як сказ.
Для власників тварин перевагами буде:
Варто зазначити, що запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин — це важливий крок у гармонізації законодавства України з європейськими вимогами щодо добробуту тварин.
"Функціонування Єдиного державного реєстру домашніх тварин сприятиме підвищенню рівня відповідального утримання тварин в Україні. Хоча реєстрація є добровільною, після старту кампанії з реєстрації тварин ми заохочуватимемо власників скористатися можливістю внести своїх улюбленців до Реєстру та за потреби провести ідентифікацію. Це не тільки підвищує шанси на повернення загублених тварин додому, але й допомагає державі краще розуміти епізоотичну ситуацію та планувати профілактичні заходи. У майбутньому ми плануємо інтегрувати український реєстр з міжнародними базами даних, що зробить процес ідентифікації ще ефективнішим", — підкреслив голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.
Реєстр буде впроваджений у два етапи: спершу авторизація клінік та ветлікарів, а згодом — реєстрація тварин. Для авторизації в Реєстрі домашніх тварин ветеринарні заклади мають подати заявку до Держпродспоживслужби в особистому кабінеті. Авторизація ветеринарних закладів і лікарів у Реєстрі відбувається лише через державний інтерфейс.
Нагадаємо, раніше французькі науковці встановили, що породи собак з меншим мозком найкраще реагують на дресування та мають гарну короткочасну пам’ять. Водночас породи чотирилапих з більшим мозком отримали вищі показники за страх, агресію, поведінку, яка привертає увагу.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими