1 178 день війни
Особовий склад
971 690
Танки
10 825
Артилерія
27 908
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 167
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 123
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В Україні розгорівся скандал через відстрілювання диких птахів: влада пояснила, для чого це роблять
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

В Україні розгорівся скандал через відстрілювання диких птахів: влада пояснила, для чого це роблять

В Україні розгорівся скандал щодо діагностичного відстрілу диких перелітних птахів в Одеській області. Місцевих екологів та захисників природи шокували наміри з відстрілу диких птахів начебто, щоб запобігти ймовірному спалаху пташиного грипу, який можуть розносити перелітні птахи.

Очільник Держпродспоживслужби Сергій Ткачук повідомив, що останнє десятиріччя в європейських країнах ускладнилась епізоотична ситуація щодо низки особливо небезпечних транскордонних хвороб тварин, які створюють загрозу для економіки, навколишнього середовища, продовольчої та біологічної безпеки України, а також можуть викликати масові захворювання у людей.

Так, у мережі був оприлюднений графік проведення відстрілів, який затвердив своїм розпорядженням Головний державний ветеринарний інспектор України. У документі зазначається про запланований діагностичний відстріл диких перелітних птахів у кожній області України і навіть в Луганській та Донецькій, де ведуться активні бойові дії. Тобто йдеться про вбивство сотень диких птахів, яке має відбутися "за графіком" на весні, восени і на початку зими. Зокрема, отримані матеріали направлять до лабораторій на дослідження.

Графік

За словами Ткачука, під час весняної та осінньої міграції, а також у роки аномально теплих зим ризик поширення грипу птиці істотно зростає. Цього року в Україні, як і в країнах Європи, зберігається складна епізоотична ситуація щодо цього захворювання. З початку року в Європі зареєстровано 854 спалахи високопатогенного грипу птиці.

"В Україні з початку 2025 року зареєстровано чотири спалахи грипу: три — у домашньої птиці та птиці, яку утримують у неволі, один — серед дикої фауни. У 2024 році в Україні було зареєстровано 18 спалахів грипу: 11 — у домашньої птиці та птиці, яку утримують у неволі, шість – серед дикої фауни, один — зоопарку", — зазначив він.

Посадовець додав, що саме тому службою реалізується комплекс ветеринарно-санітарних заходів, зокрема — моніторинг серед домашньої, синантропної та дикої перелітної птиці. Ткачук зазначив, що Державний план моніторингу щодо дикої перелітної птиці, реалізується в Україні вже понад 20 років.

Ткачук наголосив, що при відборі матеріалу для досліджень пріоритет надається можливості відбору зразків від живої птиці. Йдеться про свіжий послід, клоачні та трахеальні/ротоглоткові змиви. Це робиться з метою мінімізації, на скільки це можливо, необхідності відбору проб шляхом діагностичного відстрілу. Втім, він зауважив, що репрезентативність та якість досліджень біоматеріалу, відібраного в такий спосіб, вважається вищою.

"Діагностичний відстріл регламентований статтею 32 Закону України "Про мисливське господарство та полювання", Інструкцією з профілактики та ліквідації грипу птиці, затвердженою наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 № 547, та можливий лише у разі отримання відповідних дозволів", — додав посадовець.

Водночас на запитання щодо того, чи почав вже діяти графік, скільки птахів вже потрапили на дослідження та чи вдалося виявити серед них штам пташиного грипу, Сергій Ткачук заявив: "державний план моніторингу реалізується на території України і результати моніторингу в розрізі методів відбору проб згідно з офіційними формами звітності будуть доступні за результатами звіту за перше півріччя 2025 року".

Нагадаємо, у лютому у Китаї вірусологи виявили новий коронавірус кажана, який може заражати людей тим самим шляхом, що й COVID-19. Цей вірус є новою лінією коронавірусу Hku5.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама