Глава Кремля Володимир Путін заявив, що Російська Федерація буде відстоювати свої інтереси в Арктиці. Він відзначив зростання у цьому регіоні геополітичної конкуренції, що призведе до "посилення бойових можливостей".
Диктатора цитують росЗМІ.
Відповідну заяву Путін зробив, виступаючи на форумі, присвяченому Арктиці. Там російський диктатор торкнувся питання Гренландії та заявив, що приналежність острова не має жодного відношення до РФ. Проте диктатора, мовляв, турбує "загроза Заходу" в регіоні.
"Водночас нас, звісно, турбує той факт, що країни НАТО дедалі частіше розглядають Крайню Північ як плацдарм можливих конфліктів, відпрацьовують застосування військ у цих умовах, зокрема силами своїх новачків — Фінляндії та Швеції. Вони самі створюють ці загрози власними руками, навіщо — абсолютно незрозуміло", — йдеться у заяві Путіна.
Глава Кремля наголосив, що Росія "виходитиме з наявної ситуації" і відповідатиме на загрозу, посилюючи свої бойові можливості.
"Росія ніколи нікому не погрожувала в Арктиці, але ми уважно стежимо за розвитком ситуації. Ми вибудовуємо адекватну лінію реагування, посилюючи бойові можливості збройних сил і модернізуючи об’єкти військової інфраструктури. Ми не допустимо зазіхань на наш суверенітет", — заявив Путін.
Диктатор додав, що Росії потрібні міцні позиції в Арктиці нібито для запуску "міжнародних проектів за участі дружніх країн".
Нагадаємо, за даними аналітиків американського Інституту вивчення війни, результати переговорів між Україною, Сполученими Штатами Америки та Росією в Ер-Ріяді залишаються нечіткими. До того ж російський диктатор Володимир Путін продовжує "гальмувати" зусилля президента США Дональда Трампа щодо припинення вогню.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що на мирних переговорах Європу представлятимуть Франція та Велика Британія. Таке рішення було ухвалене на саміті в Парижі.
Також Зеленський зазначив, що Росія продовжує блокувати мирний процес попри те, що Україна готова до будь-якого формату переговорів для завершення бойових дій. Російський диктатор не готовий до прямого діалогу.