Так зване великий депресивний розлад є генетичною причиною 22 різних захворювань, в тому числі ішемічної хвороби серця, астми, езофагіту, гастроентериту і розладами сечовидільної системи.
До такого висновку прийшли вчені Австралійського центру точного охорони здоров'я при Університеті Південної Австралії, повідомляється на сайті установи.
У своєму дослідженні вони вивчили дані 337 536 жителів, чиї дані зберігаються в британському біобанк, і за допомогою генетичного аналізу (MR-PheWAS-аналіз) перевірили зв'язок між депресією і 925 захворюваннями. Більш ніж в 20 випадках вона виявилася очевидною.
Щоб зменшити наслідки цього небезпечного психологічного стану, вчені радять приділити особливу увагу харчуванню і в цілому вести здоровий спосіб життя.
Зауважимо, що в деяких випадках ускладнення з шлунково-кишковим трактом були обумовлені побічними ефектами від ліків, які використовуються для лікування депресії, чого цілком можна було уникнути, якби лікарі більш глибоко розуміли зв'язок між різними захворюваннями.
Тому ж медикам, які діагностували у пацієнтів депресію, варто направляти їх на інші дослідження, щоб вчасно виявити супутні проблеми.
Комплексний підхід, вважають вчені, дозволить швидше вивести людину з психологічної ями.
Повністю з результатами дослідження можна ознайомитися в статті, опублікованій в журналі Molecular Psychiatry.