Корейські науковці встановили, що на справність акумулятора впливає не лише надмірне заряджання, але й глибокий розряд, зокрема повне розряджання.
Як повідомляє Tech Xplore, особливо це помітно в акумуляторах з високим вмістом нікелю, які втрачають значну частину ємності при регулярному розряджанні до 0%.
Так, після тривалого користування телефони, ноутбуки чи інші гаджети розряджаються набагато швидше. Втім, цей процес можна сповільнити, якщо знати, що найсильніше впливає на деградацію акумуляторів. Дослідники з'ясували, що в літій-іонних акумуляторах під час тривалого використання без підзарядки на катоді відбувається хімічна реакція, котра утворює оксид літію. Своєю чергою, це спричиняє виділення газу, який прискорює старіння батареї чи навіть призводить до її розбухання.
У ході експерименту вчені з'ясували, що, якщо батарею регулярно розряджати до 0%, то після 250 таких циклів вона втрачає 96% своєї ємності. Проте, якщо контролювати рівень заряду й не доводити акумулятор до абсолютного розрядження, то після 300 циклів заряду можна зберегти 70% ємності. Водночас найпростіший спосіб продовжити життя своєму смартфону або ноутбуку — не розряджати його повністю.
Нагадаємо, раніше науковці встановили, що приручення вовків і перетворення їх на собак, ймовірно, пройшло за ініціативою самих хижаків, які віддали перевагу співіснуванню з людьми замість виживання в дикій природі.