Підтримати проект
Вінета Кляйне: Довіра суспільства зростає, коли люди знають, що відбувається
Події, 01.04.2021 10:56

Центр інформації та документації НАТО в Україні, це –важлива ланка взаємодії України з Північно-Атлантичним альянсом. Детальніше про його діяльність та, які проекти наразі реалізовує в Україні, в інтерв’ю TrueUA, розповіла очільниця Центру інформації та документації НАТО, Вінета Кляйне.

Вона зазначила, що центр створено 1997 року. Цей рік особисто для мене був важливим, тому що після закінчення університету вступила до Збройних сил Латвії, як прес-офіцер.

«Створення Центру інформації та документації НАТО в Україні стало важливим кроком на шляху розвитку двосторонніх відносин між Україною та Альянсом. На той час Україна почала відчувала потребу у розвитку комунікації з НАТО і звісно, що Північно-Атлантичний Альянс відгукнувся на це бажання співпрацювати», – зазначила Вінета.

Також вона наголосила, що першочерговим завданням Центру в Україні було донести до суспільства правдиву інформацію про те, що таке НАТО? Які завдання та цінності Альянсу? Як НАТО допомагає Україні та яка з цього користь і багато інших питань. Тривалий час українці не мали на них відповідей. Цей інформаційний вакуум породжував недовіру. Центр НАТО в Україні розпочав активні інформаційні та освітні проекти, компанії і поступово ситуація почала змінюватися. Громадяни України почали розуміти, що таке НАТО та які завдання Альянсу. Народилася взаємна довіра та потреба розвивати діалог. Власне, інформування суспільства і є основними завданнями Центру.

«Сьогодні ми активно співпрацюємо і з цивільною громадськістю, і з центральними органами виконавчої влади, і з закладами освіти та правоохоронними органами. Це – комплексний підхід. Звичайно, Центр не зміг би працювати настільки ефективно, якби все робив самотужки. У нас багато друзів і партнерів в Україні. Ми також є коспонсорами різних проектів: виставки, конференції, дискусії тематика яких торкається міжнародної безпеки чи стосується співпраці між НАТО і Україною», – сказала очільниця Центру.

Також Центр допомагає налагоджувати стратегічні комунікації в Україні. Коли ми говоримо про стратегічні комунікації, то маємо на увазі такий комплексний підхід до управління інформацією, щоб держустанови України працювали в унісон – ефективно, як один механізм. Щоб могли максимально швидко та з найменшими репутаційними і якісними втратами донести до суспільства інформацію про реформи, що реалізовуються та інші важливі речі.

«Довіра суспільства до інституції зростає, коли люди знають і розуміють, що відбувається», – наголосила вона.

Події, 01.04.2021 10:56