Підтримати проект
Вінета Кляйне: Нам усім важливо бути медіа літеральними
Суспільство, 30.03.2021 10:24

Незаконна і нелегітимна анексія Криму стала поворотним моментом, що призвів до підвищеної уваги до зусиль НАТО в сфері громадської дипломатії в Україні. Про це в інтерв’ю TrueUA зазначила очільниця Центру інформації та документації НАТО, Вінета Кляйне.

«Дуже важливо, щоб українське суспільство отримувало об'єктивну і засновану на фактах інформацію про Альянс, особливо зараз, коли на повну силу розгортаються кампанії з дезінформації. Тому Центр активно розвінчує неправдиві міфи і стереотипи про Альянс, які досі існують в Україні», – сказала Вінета Кляйне.

Крім того, вона зазначила, що з початку російської агресії проти України, НАТО і окремі союзники надавали консультативну та практичну підтримку українській владі в області стратегічних комунікацій.

«Сьогодні нам усім важливо бути медіа літеральними розрізняти, яка інформація правдива, а яка – ні. Тільки у такому разі ми можемо ефективно протидіяти дезінформації. Тому і НАТО, і окремі країни-члени альянсу також підтримують інституції в Україні, що відстоюють демократичні цінності і розвінчують російську пропаганду Центр проводить для спеціалістів курси та тренінги з медіа грамотності», – наголосила очільниця Центру.

Також вона звернула увагу що, під час пандемії кількість неправдивих повідомлень про країни Альянсу збільшилася. Тому для НАТО дуже важливо, аби суспільство мало доступ до об’єктивної інформації, яка ґрунтується на фактах. Дуже важливо, щоб Україна і НАТО продовжували співпрацювати в галузі спростування неправдивої інформації.

Суспільство, 30.03.2021 10:24