Влада Дагестану визнала блокування соцмережі Telegram. Рішення було ухвалено на федеральному рівні через "питання інформаційної безпеки".
Про це заявив 7 березня міністр цифрового розвитку республіки Юрій Гамзатов, пише DW.
За його словами, блокування Telegram не є експериментом, йдеться про "питання безпеки", оскільки цю соцмережу "часто використовують недруги". При цьому він вказав на антиізраїльські заворушення в аеропорту Махачкали у жовтні 2023 року. Як альтернативу Telegram він запропонував використовувати платформу "ВКонтакте".
Нагадаємо, 21 липня російські хакери здійснили масову кібератаку на українські Telegram-канали, які використовують сервіс автоматизації публікації постів FleepBot.
Раніше представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов заявив, що в Україні потрібно врегулювати Telegram. У месенджерах беззастережно поширюють російські ІПСО.
Також голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин пропонував заборонити державним органам мати акаунт в Telegram. На його думку, поки не буде перевіреної інформації щодо активів месенджера, держоргани України не повинні мати там своїх акаунтів.
Нещодавно раніше нардеп Ярослав Юрчишин повідомляв, що в Україні можуть заблокувати месенджер Telegram, якщо підтвердиться витік інформації. Не виключено, що інформація з месенджера видається секретним службам Російської Федерації.
Своєю чергою очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов зізнався, що читає новини у Telegram-каналі. Представнику розвідки цікаво, як громадяни країни-окупанта сприймають різні події.
Варто зазначити, що у Верховній Раді спростували чутки про те, що офіційним українським засобам масової інформації заборонять використовувати платформу Telegram.