Фото: ілюстративне Джерело: armyinform.com.ua

Вночі над Сумщиною українські воїни зі Stinger знищили керовану авіаційну ракету: подробиці

Вночі 8 листопада на Сумському напрямку мобільною вогневою групою з переносного зенітно-ракетного комплексу Stinger було знищено керовану авіаційну ракету.

Про це повідомив командувач ОСУВ "Північ" генерал-лейтенант Сергій Наєв.

За його словами, ракету, яка була запущена з літака Су-34 з відстані 70 кілометрів від державного кордону нашої країни, було своєчасно виявлено бійцями радіотехнічних військ Повітряних сил ЗС України. 

Відтак, за допомогою ПЗРК Stinger українські воїни знешкодили ворожу повітряну ціль.

"Втрат серед нашого особового складу та військової техніки немає", — наголосив Наєв.

Скільки Росія витрачає на ракетні удари

За оцінками Forbes, станом на жовтень 2023-го Росія запустила по Україні понад 3 000 ракет, витративши на ракетні удари 22,8 мільярда доларів. Це дорівнює вартості майже половині всієї військової допомоги США Україні з 24 лютого 2022 року.

Попри те, що більшість повітряних атак в останні місяці відбувається без застосування ракет, а винятково БпЛА, до жовтня місяця Росія все ще витрачала близько 100 ракет на місяць. Але за останній місяць російські війська використали лише 31 ракету.

Остання масована ракетна атака України відбулася 21 вересня 2023 року. Тоді за день Росія випустила по Україні 43 крилаті ракети. Така економія свідчить про те, що ворог намагається накопичити певний запас ракет для майбутніх зимових обстрілів.

Попри неймовірно високу вартість ракетних атак для Росії — близько 0,5-1 мільярд доларів на місяць — ворог навряд чи відмовиться від тактики ракетного терору до завершення війни, навіть якщо такі атаки не даватимуть істотної військової чи навіть економічної шкоди. Тож зимові місяці стануть черговим випробуванням для української системи протиповітряної оборони.

Нагадаємо, нещодавно представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов зазначав, що, попри те, що росіяни поновлюють запаси ракет, повернутися до запасів рівня початку 2022 року вони не зможуть. За даними ГУР, це означає, що, якщо рашисти довгий період не б'ють ракетами, то вони не просто чекають, а накопичують цей вид озброєння.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 08.11.2023 09:15