1 171 день війни
Особовий склад
963 270
Танки
10 786
Артилерія
27 588
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 157
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 446
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Як шахраї обманюють дітей через мобільні застосунки та ігри: найпоширеніші схеми
Фото ілюстративне. Джерело: Pixbay

Як шахраї обманюють дітей через мобільні застосунки та ігри: найпоширеніші схеми

В Україні шахраї, використовуючи мобільні ігри, намагаються видурити у дітей батьківські гроші.   Зловмисники вдаються до різних схем, за допомогою яких необізнані у цьому українці втрачають чималі кошти.

Як повідомляє проект кіберполіції з протидії російській пропаганді BRAMA, шахраї можуть попросити дитину виконати невеликий грошовий переказ через банківський застосунок дорослих, запевняючи, що ця сума буде повернена.

Також однією з найпоширеніших схем шахрайства є прохання до дітей сфотографувати банківську картку батьків з обох сторін, або переслати код із SMS-повідомлення, яке надійшло на телефон. Окрім цього, аферисти створюють підроблені ігри або фальшиві оновлення для популярних ігор. Вони розсилають повідомлення через електронну пошту чи месенджери, маскуючи їх під офіційні звернення від адміністрації гри. 

"Пропонують вигідні умови, як-от безплатний доступ до преміум-функцій. У результаті дитина може підписатися на платну послугу, вважаючи її безплатною. Це призводить до регулярних списань коштів із рахунку, які можуть залишитися непоміченими батьками до моменту значних втрат", — наголошують автори проекту.

Саме тому, наголошують у BRAMA, важливо навчати дітей простих правил цифрової безпеки, пояснювати, чому не можна передавати фінансові та персональні дані стороннім особам і як уникати подібних шахрайських схем.

Нагадаємо, на Донеччині шахраї організували роботу call-центру та виманювали фінансові дані у громадян. Зловмисники ошукали 24 людей на близько три мільйони гривень.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама