Свята для багатьох — це привід скуштувати страви, які у буденності ми вживаємо рідко. Однак збори за сімейним столом не повинні завершуватися тотальним переїданням, особливо, якщо є бажання зберегти молодість та красу тіла якомога довше.
Про те, як і смачно поїсти, і зайві кілограми не набрати на свято Великодня, розповів фітнес-тренер, нутриціолог Віктор Мандзяк в Instagram.
У своєму пості Віктор Мандзяк зауважує, що на Великдень ті, хто дотримується посту, обмежуючи себе у певних продуктах й алкоголі, часто-густо накидається на харчі й різні напої, хоча вихід з нього має відбуватися поступово. До того ж чимало й тих, хто прив'язує схуднення до певної дати й "підсідає" на так звані "марафони", однак це, за його словами, приречено на невдачу.
"Така циклічність схуднення негативно позначається на композиції тіла: з кожним циклом схуднення жиру в тілі стає все більше, а мускулів — менше. Людина, яка худне до якоїсь події Х, приречена на невдачу: подія Х проходить, стимулу тримати свою харчову поведінку під контролем більше нема — зайві кілограми вертаються", — пояснює фітнес-тренер.
Він також зауважує, що те, що у нашій культурі заведено зловживати їжею на свята — не означає, що така поведінка вигідна хоч комусь. За його словами, надлишок калорій завжди йде в запаси та й суть свята не в тому, "щоб поглинати їжу в нефізіологічних кількостях, дух свята — в комунікації". Мандзяк наголошує, що посиденьки може супроводжувати їжа, але вона має бути для насичення, а не для об'їдання.
Щоб свята проходили в радість, а харчові обмеження не псували настрій, фітнес-тренер дав п'ять корисних порад, які допоможуть не набрати зайві кілограми й зберегти бажані форми.
Віктор Мандзяк наголошує, що жир в організмі накопичується лише тоді, коли туди надходить більше калорій, ніж він використовує. Враховуючи, що на свята їжа калорійна, нам потрібно витрачати багато калорій.
"Єдиний дієвий засіб тут — фізична активність. Шургай ногами по асфальту, мотиляй тілом на треніровці. Свято не забороняє рухатись", — каже тренер.
Свята — не "зелене" світло їсти без упину, а адекватна харчова поведінка передбачає вживання їжі лише в голодному стані.
"Так, сам факт знання того, що в холодильнику ковбасочка і яєчко, провокуватиме бажання частенько до нього заглядати. Борися з цим, підпищик. Як тільки з'явився імпульс щось піджувати, питай себе: я зараз дійсно голодний?" — радить Віктор Мандзяк.
Тренер радить спершу надавати перевагу ситній і некалорійній їжі, і тоді у шлунку буде менше місця для пасок та святкової ковбаси. Для цього підходять овочеві салати, фрукти, нежирне мʼясо чи риба.
"От запросила тебе теща з тестем в гості на 19:00, а ти знаєш, що там просто силоміць пхають їжу до рота — змушують їсти. Народна мудрість каже "в гості ситим не ходять", і ми це використаємо собі на користь. Ти в дома нічого не їж з самого ранку, прийди до тещі голодним як пес. Цим ти вбʼєш трьох зайців: збережеш їжу вдома; порадуєш тещу хорошим апетитом; кількість калорій, яку ти поглинеш за день, не перевищить твої енерговтрати ти ж ще й рухатись будеш)", — зауважує тренер й наголошує, що переїдання — це не обʼємний прийом їжі, а коли вдень ми споживаємо більше калорій, ніж витрачаємо.
Віктор Мандзяк каже, що сам алкоголь для фігури нейтральний, адже у ньому такі ж калорії, як в інших продуктах. Однак, крім калорійного етанолу, в алкогольних напоях може бути багато цукру чи жирів.
"Тому раджу вибирати сухі вина, або щось міцне, типу горілка, коньяк, віскі. І не зловживай, звісно", — резюмує він.
Нагадаємо, раніше медики розповіли, як правильно худнути без шкоди для здоровʼя.