Торік російські суди наклали значну кількість штрафів на журналістів або читачів засобів масової інформації, які Москва вважає "небажаними". У Російській Федерації впроваджено жорсткі обмеження на доступ громадян до іноземних медіа.
Як повідомляє Міністерство оборони Великої Британії, посилаючись на дані розвідки, більшість цих штрафів було стягнуто з латвійського видання Meduza, а також з "Радіо Свобода", яке фінансується Сполученими Штатами Америки і телеканалу "Дождь", що перебуває у вигнанні.
Більша частина штрафів була спрямована на редакторів або коментаторів, які долучилися до публікацій. Ці дії російської влади майже напевно спрямовані на те, щоб утримати незалежні ЗМІ від інформування суспільства про те, що суперечить або критикує офіційні російські наративи щодо російсько-української війни.
"Ця діяльність відповідає моделі посилення зусиль російського уряду щодо контролю над ЗМІ та подальшого обмеження свободи слова після повномасштабного російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року", — зазначає британська розвідка.
У розвідці додали, що більшість незалежних російських ЗМІ були закриті або вигнані за кордон, а російський уряд впроваджує все більш жорсткі обмеження на доступ громадян до іноземних ЗМІ. Російські зусилля щодо стримування незалежних медіа, ймовірно, триватимуть протягом усієї війни, відображаючи підвищену чутливість керівництва до внутрішнього потенціалу війни впливати на стабільність режиму.
Нагадаємо, торік у грудні британська розвідка повідомляла, що з лютого 2022 року Російська Федерація втратила понад 3,6 тисячі основних бойових танків і майже вісім тисяч броньованих машин. Зокрема, такі масштабні втрати призвели до використання зі стратегічних складів застарілої та погано обслуговуваної техніки радянських часів.