На 1 липня 2017 року в Україні було зареєстровано 17,7 млн абонентів інтернету. Це в три рази більше, ніж за станом на 1 липня 2015 року, повідомляють чиновники Держстатистики. Вони також стверджують, що в державі стало менше користувачів кабельного телебачення.
Про це повідомляє TrueUA з посиланням на сайт https://techtoday.in.ua
До речі, Україна зайняла 109 місце в рейтингу швидкості мобільного інтернету. Дані про це оприлюднив сервіс Speedtest, який опублікував глобальний рейтинг інтернет-швидкості в різних країнах. Global Index досліджує швидкість як дротового, так і мобільного зв’язку. За швидкістю мобільного інтернету Україна перебуває у самому низу рейтингу із загальної кількості в 122 країн.
Середня швидкість українського мобільного інтернету складає 8,46 мегабіта на секунду під час завантаження (download) та 2,39 мегабіта на секунду під час вивантаження (upload).
Дещо краща ситуація із широкосмуговим дротовим інтернетом. У цьому списку Україна займає 39 місце з показниками відповідно 34,2 Мбіт/с та 33,64 Мбіт/с на завантаження та вивантаження.
На першому місці рейтингу мобільної швидкості стоїть Норвегія. Її жителі можуть завантажувати з інтернету на швидкості 52,59 Мбіт/с та вивантажувати в Мережу інформацію на рівні 14,89 Мбіт/с. Мобільний інтернет у цій країні працює настільки швидко, що мешканці не відчують різниці з дротовим. По дроту вони отримують швидкості 57,78 Мбіт/с та 43,24 Мбіт/с на завантаження та вивантаження.
Що стосується покриття мобільного інтернету 3G/4G, Україна знаходиться на 94 місці, за даними OpenSignal. Якби не така країна, як Гаяна, ми б зайняли останнє місце. А з нею – лише передостаннє.
За даними OpenSignal, швидкісним мобільним інтернетом у нас покрито лише 44,81% території. Лише Гаяна має гірший результат у 36,5%. У решті країн у рейтингу цей показник перевищив 50%. Так, на 93-му місці знаходиться Індія з показником у 56,1%, а на 92-му – Ірак з 56,76%.
OpenSignal робить заміри за допомогою однойменної програми, встановленої на смартфонах користувачів по всьому світу (iOS і Android). Для даного звіту використовувалися дані 12,4 мільярда вимірів від 823 тисяч смартфонів за період з 1 травня до 23 липня 2016 року.