За останні 25 років темпи збезлісення вдалося знизити більш ніж на 50 відсотків. Однак, незважаючи на зусилля, що робляться, ліси продовжують зникати з лиця землі, в першу чергу, через урбанізації, розвитку сільського господарства, зміни клімату та зростання попиту на деревину.
Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.
Такий лейтмотив триденної Міжнародної конференції з припинення збезлісення, яка проходить на цьому тижні в Римі. Вона проводиться під егідою Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
«В останні 25 років темпи чистого глобального збезлісення сповільнилися більш ніж на 50 відсотків. Якщо нинішня тенденція збережеться і буде підкріплена зусиллями по відновленню лісів і лісонасадження, то нульове чисте глобальне збезлісення може стати реальністю», - сказала перший заступник Генерального директора ФАО Марія Хелена Семеду.
Вона додала, що досягнутий прогрес свідчить про те, що у міжнародного співтовариства є знання та інструменти для стримування глобального збезлісення.
Ліси покривають більше 30 відсотків поверхні суші Землі і займають близько 4 мільярдів гектарів.
Лісові масиви відіграють центральну роль в процесі вуглецевого обміну між земними екосистемами і атмосферою і вносять величезний вклад в скорочення масштабів бідності.
Три чверті всієї прісної води в світі надходить з лісових районів. Крім того, ліси перешкоджають зсувам і ерозії ґрунту.
Стрімке зростання населення призводить до підвищення глобального попиту на лісову продукцію - деревину, волокно, паливо, продукти харчування, корми та ліки. Очікується, що до 2050 року попит на деревину виросте в три рази - до 10 мільярдів кубічних метрів. До того ж зростання чисельності населення планети зажадає нарощування виробництва сільськогосподарської продукції, що призведе до перетворення лісових площ в орні землі і стане одним з головних чинників збезлісення, особливо в тропічних країнах і країнах з низьким рівнем доходів. Щорічно з лиця землі зникають мільйони гектарів лісу.
Міжнародна конференція «Взаємодія між секторами з метою стримування збезлісення і збільшення площі лісів - від прагнення до дії» є першою великою технічної конференцією по лісах з моменту прийняття Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року та першого в історії Стратегічного плану Організації Об'єднаних Націй по лісах на період 2017- 2030 роки.