Про це повідомив Інститут масової інформації з посиланням на новий наказ головнокомандувача, який він затвердив підписом 3 лютого.
У місцях, що визначені як "червона" зона, заборонена робота працівників ЗМІ, однак журналісти все ж можуть туди допускатися у супроводі посадовців. Усі фото і відео, зроблені на тій території, необхідно погоджувати перед оприлюдненням. У колишньому наказі доступ до "червоної" зони був заборонений.
Медійники зможуть працювати без супроводу прес-офіцера у тих місцях, до яких місцеві мешканці мають безперешкодний доступ. Маршрут слідування повинен погоджувати командир угруповання військ, а заяву розглядатимуть упродовж трьох днів. Раніше працівники ЗМІ повинні були працювати у "жовтій" зоні лише у супроводі прес-офіцера.
На територіях, які належать до "зеленої" зони, журналісти можуть працювати без супроводу.
Новим наказом Залужний вніс і зміни до правил акредитування представників ЗМІ: тепер журналісти отримуватимуть акредитацію на 12 місяців замість шести.
Також оновлена версія документа не містить пункт 1.10 з Додатка 1, у якому йшлося про те, що медійники мають припинити роботу на військовому об’єкті, якщо з’явиться загроза їхньому життю. Це означає, що журналісти самі несуть відповідальність за своє життя, а питання безпеки не буде використовуватись як привід тими, хто не хотів бачити медіа.
Нагадаємо, що попередні зміни щодо отримання журналістами акредитації під час воєнного стану діяли з березня 2023 року. Тоді було запроваджено прес-карту нового зразка зі строком дії до шести місяців, а попередні прес-карти були чинними до 1 травня 2023 року.
Тоді ж вперше відбувся поділ зон військових дій: "зелену" — там дозволяли роботу представників ЗМІ без супроводу прес-офіцера, "жовту" — журналісти могли перебувати лише у супроводі прес-офіцера та "червону", де медійникам забороняли працювати.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими