Фото: росЗМІ

ЗМІ пояснили таємничість підсумків переговорів Путіна та Кім Чен Ина

Росія і Північна Корея після зустрічі Володимира Путіна та Кім Чен Ина так і не оголосили про укладення угоди щодо поставок північнокорейських боєприпасів для потреб російської армії в Україні. 

Про це пише The New York Times.

Видання вважає, що для цього є дві причини. Журналісти зазначають, що раніше Вашингтон і Москва наповнили Корейський півострів зброєю, діючи в межах логіки Холодної війни. Але потоки цієї зброї можуть розвернутися у прямо протилежному напрямку, адже під час свого візиту до Росії 13 вересня диктатор Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що вони з Володимиром Путіним досягли "задовільної угоди" щодо "негайних питань співпраці".

"Що саме стоїть за цими словами, можна лише здогадуватися. Ані Москва, ані Пхеньян, ймовірно, не розкриють деталі домовленостей, якщо вони стосуються зброї, адже торгівля зброєю з КНДР та надання їй військових технологій є порушенням резолюцій Ради безпеки ООН, за які проголосувала сама ж Росія", — йдеться у матеріалі.

За інформацією NYT, речник Державного департаменту у Вашингтоні Меттью Міллер охарактеризував зустріч словами, що пан Путін "​благає Кім Чен Ина про допомогу".

"Згідно з угодами, таємно укладеними з Вашингтоном, Південна Корея протягом місяців доставляла велику кількість артилерійських снарядів до Сполучених Штатів. Вона наполягає, що не постачає жодної летальної зброї безпосередньо в Україну. Але її поставки американським військовим допомагають вивільнити американські запаси, які Україна може використовувати у боротьбі з Росією", — зазначає видання.

NYT зазначає, що наразі немає доказів використання південнокорейських снарядів Україною та північнокорейських снарядів відповідно Росією. 

"За оцінками аналітиків, на складах у КНДР може бути до десяти мільйонів артилерійських снарядів калібру 100 мм і більше. Усі країни НАТО разом узяті мають менший арсенал. Питання лише в тому, як швидко Північну Корею впіймають на поставках, якщо вони таки почнуться", — пишуть журналісти.

Візит Кім Чен Ина до Владивостока: що відомо про співпрацю КНДР та Росії

Під час зустрічі диктатори повинні були обговорити постачання північнокорейської зброї до Росії. На думку аналітиків із Bloomberg, вона може дозволити Росії продовжити атаки на Україну, але, ймовірно, не здатна змінити хід війни.

Як відомо, у липні цього року міністр оборони Росії Сергій Шойгу відвідував Північну Корею, де його прийняли з військовими почестями. Заявленою метою візиту була участь у святкуванні Пхеньяном 70-ї річниці закінчення Корейської війни, яке зазвичай відзначається масовими військовими парадами. 

Військові аналітики пояснювали, що справжня мета візиту глави міноборони Росії була пов’язана із запитом Москви на північнокорейську зброю та боєприпаси. Після візиту Шойгу до Пхеньяна прибула друга делегація російських чиновників, щоб продовжити переговори щодо укладення військової угоди.

Паралельно російський та північнокорейський диктатори обмінялися листами, в яких наголосили на "необхідності зміцнення двосторонніх відносин". У разі укладення угоди Росія отримає від КНДР значну кількість і кілька типів боєприпасів, які російські військові планують використовувати в Україні. Також може йтися про постачання Росії сировини, яка допоможе російській оборонно-промисловій базі. Якщо країни дійсно дійдуть згоди, Кірбі обіцяє негайну реакцію з боку США, зокрема у вигляді санкцій проти будь-яких організацій, які беруть участь у потенційній угоді.

На початку серпня координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі вже повідомляв, що росіяни планують отримувати від КНДР більше боєприпасів. Американська розвідка тоді встановила, що Росія вже намагалась укласти з Північною Кореєю угоду, яка означала б, що РФ надає КНДР продовольство та інші товари в обмін на боєприпаси. Вже після візиту Кірбі заявив, що занепокоєння викликає те, що Росія може активно сприяти вдосконаленню ракетної програми Північної Кореї. Він ще раз пригрозив наслідками.

Водночас, за словами очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова, Російська Федерація вже тривалий час отримує від Північної Кореї снаряди для ведення бойових дій на території України. Диктатор з КНДР Кім Чен Ин вже півтора місяця постачає армії Володимира Путіна озброєння.

Нагадаємо, нещодавно Кім Чен Ин закликав військове керівництво КНДР готуватися до війни. Північна Корея планує збільшити виробництво зброї й розширення військових навчань. Військове керівництво країни обговорило плани контрзаходів "для стримування ворогів Північної Кореї". Щоправда, їхній перелік не озвучили.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 14.09.2023 11:48