Останні новини

12:06 - 25.06.2026

Рашисти обстріляли локомотиви "УЗ" у двох областях: загинув помічник машиніста

У четвер, 25 червня, російські загарбники обстріляли об'єкти "Укрзалізниці" на Сумщині та Запоріжжі. Загинув працівник.Про це повідомив голова правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський. За його словами, ворог продовжив прицільно бити по локомотивах.Посадовець запевнив, що на Сумщині завчасно вдалось евакуювати бригади, тому ніхто з персоналу не постраждав. Водночас у Запоріжжі є жертва. Як пояснив Перцовський, машиніст встигнув перейти в безпечне місце, а от помічника машиніста, який перебував у задній кабіні, врятувати не вдалося."Всі деталі опрацьовуються. Рятуємо десятки залізничних команд щотижня, але і кожне життя , яке забрав ворог — трагедія, яка назавжди з нами і яку ніколи не виправити. Ми поруч із рідними і близькими,  наша максимальна підтримка і допомога", — додав він.Нагадаємо, вночі 24 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині та Полтавщині. Постраждали місцеві мешканці.23 червня ворог ударив по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу балістичною ракетою "Іскандер-М" із касетними боєприпасами. Рашисти обірвали життя двох чоловіків 25 та 34 років та 54-річної жінки. До того ж російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

1
11:47 - 25.06.2026

"Мертві справи" на розгляді: у Верховному Суді запровадили новий підхід

У Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду почали застосовувати поняття "мертвих" або "покинутих справ". Такий підхід дає змогу закривати окремі провадження про банкрутство, які розглядають понад 15 років і які фактично втратили значення для сторін та економіки.Про це повідомили у Верховному Суді за підсумками зустрічі з делегацією Секретаріату Ради Європи, передає видання "Судово-юридична газета".Новий підхід застосовує судова палата Касаційного господарського суду, що розглядає справи про банкрутство. Йдеться про провадження, які тривалий час залишаються без належної процесуальної активності та, вочевидь, уже не становлять інтересу для їхніх учасників.Поняття "покинутої справи" не є окремим терміном, закріпленим у законодавстві. Верховний Суд використовує вже наявні процесуальні механізми, щоб запобігати безпідставному затягуванню розгляду.Обговорили надмірну тривалість судових процесівПід час зустрічі представники Верховного Суду та Ради Європи обговорили виконання рішень Європейського суду з прав людини щодо України. Серед основних тем були надмірна тривалість судових проваджень, незалежність судової влади, умови тримання людей під вартою та повторний розгляд національних справ після рішень ЄСПЛ.Голова Касаційного господарського суду Лариса Рогач зазначила, що повномасштабна війна не повинна ставати причиною для зниження стандартів судочинства.Господарські суди продовжують розглядати справи, використовуючи відеоконференції, дистанційні слухання та електронні кабінети. Водночас проблема надмірної тривалості проваджень залишається актуальною.Верховний Суд працює над заходами, які допоможуть забезпечити розгляд справ у розумні строки без внесення змін до законодавства.Нагадаємо, нещодавно у столиці правоохоронці розпочали судовий процес задля повернення громаді великої прибережної зони, яку забудували без належних дозволів. На території екологічної мережі міста виявили незаконно зведений розважальний заклад, право власності на який оформили всупереч чинному законодавству..

2
11:31 - 25.06.2026

Підвищення проїзду до 30 грн хочуть відкласти: у Києві озвучили нову пропозицію

Київська міська рада профспілок закликала столичну владу на шість місяців відтермінувати підвищення вартості проїзду до 30 грн. За цей час у місті пропонують розробити механізм компенсацій для працівників із невисокими доходами.Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на Київську міську раду профспілок.Профспілки пропонують спочатку підвищити вартість разової поїздки з нинішніх вісьмох до 20 грн. На їхню думку, такий тариф більше відповідає зростанню мінімальної зарплати з часу останнього перегляду цін у 2018 році.Підвищення до 30 грн вони просять відкласти щонайменше на пів року. За цей період міська влада мала б запровадити компенсації або знижки для освітян, медиків, працівників культури та інших бюджетників із низькими доходами.Що пропонує КМДАУ травні КМДА оприлюднила проєкт, який передбачає тариф у 30 грн за разову поїздку в метро та наземному комунальному транспорті. За розрахунками транспортних підприємств, економічно обґрунтована вартість становить 64,60 грн у метро та 44,14 грн у наземному транспорті. Різницю між запропонованим тарифом і собівартістю планують покривати з міського бюджету.Для постійних пасажирів передбачена система знижок. Зокрема, місячний проїзний на 46 поїздок може коштувати 1 088 грн, а безлімітний — 4 875 грн.Остаточного рішення ще немаєКиївська міська рада профспілок направила свої пропозиції до КМДА 18 червня. За її даними, міська влада має впродовж 30 календарних днів ухвалити обґрунтоване рішення або надати вмотивовану відмову. У КМДА заявили, що аналізують можливість реалізації пропозиції та її вплив на бюджет і роботу транспортних підприємств.Запровадження нових тарифів попередньо планували з 15 липня 2026 року, однак проєкт поки не затверджений.Додамо, раніше стало відомо, що у разі підвищення вартості проїзду в Києві раніше придбані поїздки залишатимуться чинними до 14 вересня 2026 року..

3
11:29 - 25.06.2026

Відключення світла у Києві: в "Укренерго" зробили заяву

У четвер, 25 червня, у Києві ввели аварійні відключення світла через технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. Наразі у частині районів столиці застосовані обмеження для всіх категорій споживачів.Про це повідомила пресслужба "Укренерго". Зазначається, що аварійно-відновлювальні роботи вже розпочаті."Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене обладнання в роботу", — йдеться у повідомленні.У компанії зауважили, що обмеження будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

4
11:05 - 25.06.2026

Російський удар зірвав роботи з розмінування: норвезька організація зробила заяву

Норвезька гуманітарна організація Norwegian People’s Aid тимчасово зупинила всі поточні операції з розмінування в Україні. Рішення ухвалили після російського удару на Херсонщині, внаслідок якого загинули двоє співробітників організації, ще четверо дістали поранення.Про це повідомила Norwegian People’s Aid. Атака сталася 24 червня близько 12:50 у селі Новопетрівка Високопільської громади. Усі загиблі та постраждалі були громадянами України.Один із працівників, 24-річний фахівець із розмінування, загинув на місці. Другого, 25-річного співробітника, у критичному стані доправили до лікарні, де він помер від отриманих травм.Ще четверо членів команди зазнали поранень середньої тяжкості. За даними організації, загрози їхньому життю наразі немає.Обставини удару перевіряютьУ Херсонській обласній військовій адміністрації заявили, що працівників гуманітарної організації атакували російською ракетою "Іскандер-М". Водночас Norwegian People’s Aid зазначила, що продовжує перевіряти цю інформацію та встановлювати точні обставини удару.Після атаки організація негайно призупинила роботи з розмінування по всій Україні, щоб убезпечити персонал. Її українська програма наразі зосереджена на реагуванні на кризу та підтримці постраждалих колег і їхніх родин.Генеральний секретар Norwegian People’s Aid Раймонд Йохансен заявив, що напад демонструє небезпеку роботи гуманітарних працівників під час війни:"Ця атака показує, наскільки небезпечно бути гуманітарним працівником під час війни. На жаль, це частина тривожної тенденції: гуманітарні організації, такі як наша, захищені міжнародним правом, але стають мішенню все частіше. Зрештою, це впливає на цивільне населення, яке залежить від нашої допомоги".Зазначимо, Norwegian People’s Aid розпочала роботу в Україні у 2022 році. Організація займається гуманітарним розмінуванням, очищенням територій від вибухонебезпечних предметів і навчанням населення правилам мінної безпеки. Також вона реалізує програми захисту цивільних і протидії сексуальному та гендерно зумовленому насильству.Про терміни відновлення операцій із розмінування в Україні організація поки не повідомила.Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що російські загарбники здійснюють цілеспрямовані дії для штучного створення масштабного спалаху небезпечного інфекційного захворювання у південних регіонах нашої держави. На окупованих землях зафіксовано масове неконтрольоване поховання решток заражених тварин із грубим нехтуванням базовими санітарними правилами..

5
11:02 - 25.06.2026

Енергетичний "Рамштайн": яку допомогу отримає Україна від партнерів

У польському Гданську відбувся енергетичний "Рамштайн". Україна отримала суттєву допомогу від партнерів.Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль. За його словами, партнери виділили щонайменше 375 мільйонів євро на відновлення енергетичної інфраструктури та анонсували нові внески до Фонду підтримки енергетики.Загалом, за результатами зустрічі, Києву виділили:Сполучені Штати Америки — 175 млн доларів США;Швеція — 137 мільйонів євро;Норвегія — 77 мільйонів євро;Естонія — 2,125 мільйона євро;Ісландія — 550 тисяч євро;Литва — чотири мільйони євро."Дякую кожній державі, міжнародній організації та компанії, які залишаються поруч з Україною. Ця підтримка допомагає відновлювати енергетичну інфраструктуру, захищати критичні об’єкти та забезпечувати мільйони українців світлом. Разом зміцнюємо енергетичну стійкість України. Світло переможе", — додав Шмигаль.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

6
10:40 - 25.06.2026

Частина Києва залишилася без світла: що сталося

У четвер, 25 червня, частина столиці залишилася без електропостачання. Головна причина — аварійні відключення.Про це повідомила пресслужба ДТЕК. Зазначається, що обмеження введено на лівому березі столиці за командою "Укренерго"."Просимо ощадливо використовувати електроенергію. Це допоможе зберегти енергосистему", — додали у компанії.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

7
10:38 - 25.06.2026

Будматеріали для рятувальників "зникли": на Хмельниччині підозрюють посадовця ДСНС

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру начальнику одного із загонів Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області. За даними слідства, через його дії приватна компанія заволоділа будівельними матеріалами, придбаними за бюджетні кошти.Про це повідомило ДБР.У 2024 році підрядник будував гараж для спеціальної техніки рятувальників. Загальна вартість робіт перевищувала 21 мільйона гривень, а частину придбаних матеріалів зберігали на території приватного підприємства.Після призначення на посаду керівник загону підписав документи про припинення договірних відносин із підрядником. Водночас він, за версією слідства, не забезпечив повернення невикористаних матеріалів зі складу компанії."Йдеться про плитку та пінополістирол загальною вартістю понад 600 тисяч гривень, придбані за кошти державного бюджету. Через це приватна фірма фактично заволоділа державним майном", — зазначили в ДБР.Згодом посадовець надсилав вимоги про повернення матеріалів і звертався до суду, однак ці дії не усунули наслідків попередніх рішень."Посадовцю повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення) та ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Наразі йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави. Санкція найтяжчої статті передбачає до 6 років позбавлення волі", — зауважили правоохоронці.Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють роль інших осіб у заволодінні майном. Винуватість підозрюваного має встановити суд.Нагадаємо, раніше працівники ДБР у взаємодії зі Службою безпеки України повідомили про підозру начальнику продовольчої служби однієї з військових частин на Волині. Він переплавтив понад мільйон гривень за продукти для військових.Додамо, Державне бюро розслідувань повідомило про підозру лейтенанту однієї з військових частин, дислокованих на Донеччині. Він безпідставно погодив перерахування підприємцю 650 тисяч гривень бюджетних коштів за ремонт техніки, який фактично не проводився..

8
10:29 - 25.06.2026

В Україні можуть повернутися відключення світла: названо умови

В Україні влітку можуть запровадити відключення електроенергії. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Про це повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко в інтерв'ю "РБК-Україна". За його словами, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі."Ми розуміємо, що денну зону ми покриємо за рахунок атомної генерації, імпорту, розподіленої і відновлюваної генерації, а от вечірні піки, на жаль, потрібно буде балансувати за рахунок наших споживачів", — зазначив Зайченко.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив Зайченко.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

9
10:01 - 25.06.2026

На Хмельницькій АЕС проходять слідчі дії: перші деталі

У четвер, 25 червня, на майданчику Хмельницької атомної електростанції правоохоронні органи проводяться слідчі дії.Про це повідомила пресслужба АТ "НАЕК "Енергоатом". За даними компанії, слідчі дії стосуються окремих закупівельних процедур, здійснених у попередні роки."Енергоатом забезпечує повне сприяння роботі правоохоронних органів, надає всю необхідну документацію та інформацію відповідно до вимог законодавства України та зацікавлений у всебічному, об’єктивному й неупередженому встановленні всіх обставин справи. Чинне керівництво товариства послідовно дотримується принципів прозорості та підзвітності в управлінні компанією, підтримує всебічне сприяння правоохоронним органам і виступає за належну правову оцінку всіх можливих порушень незалежно від часу їх вчинення", — йдеться у повідомленні.У компанії наголосили, що проведення слідчих дій не впливає на виробничі процеси та безпеку експлуатації об’єкта. Хмельницька АЕС працює у штатному режимі.Доповнюється.....

10
09:53 - 25.06.2026

Російські хакери атакують месенджери українців, військових і посадовців: СБУ назвала головні загрози

Російські спецслужби систематично намагаються отримати доступ до месенджерів посадовців, військових, політиків та активістів з України, країн Європи й США. Метою атак є викрадення чутливої інформації та персональних даних користувачів.Про це повідомила Служба безпеки України за результатами спільної роботи з Федеральним бюро розслідувань США.За даними СБУ, російських хакерів цікавить листування військового, політичного й економічного характеру. Після захоплення акаунта вони можуть читати повідомлення, переглядати контакти та розсилати фішингові повідомлення від імені жертви."Для подібних кібератків російські хакери вибирають різноманітні інструменти та методи. Наприклад, для виманювання паролів до акаунта ворог використовує розсилку СМС від імені "команд підтримки". Такі дії маскуються під роботу офіційних ботів, а самі повідомлення приходять у ранкові години, коли користувач є вкрай вразливим з огляду на фізичний та емоційний стан", — зазначили у відомстві.Так, користувача переконують передати код підтвердження, пароль або PIN-код, перейти за посиланням чи відсканувати QR-код. Останній може дозволити хакерам під’єднати власний пристрій до чужого облікового запису. Також небезпечні повідомлення можуть надходити від знайомих, акаунти яких уже захопили.Як захистити свій акаунтПравоохоронці склали список порад для користувачів, щоб зберегти свій акаунт:регулярно перевіряйте свої активні сесії в месенджері та завершуйте всі невідомі підключення;увімкнути двофакторну автентифікацію. Використовуйте складний буквено-цифровий PIN-код;кому не передавайте коди підтвердження, PIN-коди, паролі та ключі відновлення облікового запису;не переходьте за підозрілими посиланнями, навіть якщо вони надійшли від знайомих. Їхній акаунт може бути вже зламаний;не відкривайте файли з невідомих або сумнівних чатів, особливо якщо вас просять зробити це з комп'ютера;не скануйте QR-коди, які надійшли від невідомих ботів чи користувачів. Через них зловмисники можуть підключити свій пристрій до вашого облікового запису.Нагадаємо, нещодавно в Україні почали фіксувати фішингову схему, за допомогою якої зловмисники намагаються отримати доступ до Telegram-акаунтів користувачів. Шахраї розсилають підроблені петиції про вшанування пам’яті загиблих українських військових та виманюють номери телефонів і коди підтвердження.Читайте також: Чому не варто використовувати однакові паролі: поради кіберекспертів.

11
09:49 - 25.06.2026

Рашисти вгатили по АЗС у Сумах: четверо постраждалих (фото)

У четвер, 25 червня, російські окупанти атакували Суми. Ворог поцілив по автозаправній станції.Про це повідомив начальник Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров. За його словами, через ворожі удари госпіталізували двох працівників АЗС. Попередньо, у них неважкі ушкодження.Також постраждало подружжя, яке перебувало поруч із місцем удару. Їм надали допомогу без ушпиталення.За словами посадовця, росіяни системно б’ють по об’єктах паливної інфраструктури в регіоні, аби ускладнити логістику та забезпечення громад пальним. За червень відбулося 13 атак по АЗС області."Ситуація на контролі. Ми на зв’язку з керівництвом АЗС у регіоні та профільними службами. У разі ускладнення ситуації маємо напрацьовані рішення, необхідні для забезпечення потреб громад. Водночас бачимо, що паливна інфраструктура залишається серед цілей ворога. Тому прошу всіх бути уважними: під час повітряної тривоги та загроз ударів не перебувайте поруч із АЗС, критичною чи промисловою інфраструктурою. Переходьте в укриття або інші безпечніші місця", — йдеться у повідомленні.. Нагадаємо, вночі 24 червня російські окупанти завдали ударів по Харківщині та Полтавщині. Постраждали місцеві мешканці.23 червня ворог ударив по цивільній інфраструктурі Кривого Рогу балістичною ракетою "Іскандер-М" із касетними боєприпасами. Рашисти обірвали життя двох чоловіків 25 та 34 років та 54-річної жінки. До того ж російські окупаційні війська ввечері 22 червня завдали чергового авіаційного удару по місту Суми, спричинивши руйнування та поранення серед цивільного населення. Внаслідок ворожого обстрілу зафіксовано влучання на кількох міських локаціях, де негайно розпочали роботу екстрені служби..

12
09:36 - 25.06.2026

Названо найбільших автовиробників світу: хто увійшов до першої п'ятірки

Упродовж першого кварталу 2026 року у світі виготовили майже 22,4 мільйона одиниць автотранспорту. Це на 1% менше, ніж за аналогічний період торік.Про це повідомив "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну організацію автовиробників OICA. Найбільшу частку виробництва традиційно становили легкові автомобілі. За три місяці підприємства випустили близько 16 млн таких машин — на 2% менше у річному вимірі.Водночас виробництво комерційного транспорту зросло. Легких комерційних автомобілів виготовили 5,2 мільйона одиниць, що на 3% більше, ніж торік.Випуск важких вантажівок збільшився на 7% і перевищив один мільйон одиниць. Виробництво автобусів скоротилося на 2% — до 75 тисяч одиниць.Китай залишається найбільшим автовиробникомПерше місце серед країн-виробників зберіг Китай. У січні-березні там випустили 7 039 187 одиниць автотранспорту — на 7% менше, ніж роком раніше.Другу позицію посіли Сполучені Штати, де виробництво зросло на 2% — до 2 552 630 одиниць.На третьому місці опинилася Японія з результатом 2 205 695 транспортних засобів. Порівняно з першим кварталом 2025 року показник збільшився на 3%.До п’ятірки найбільших виробників також увійшли:Індія — близько 1,9 мільйона одиниць, зростання на 13%;Німеччина — близько 1,1 мільйона одиниць, скорочення на 1%.Індія продемонструвала найвищі темпи зростання серед п’яти провідних автовиробників, тоді як Китай, попри спад виробництва, зберіг значний відрив від інших країн.Нагадаємо, у травні в країнах Європейського Союзу зареєстрували понад 955 тис. нових легкових автомобілів. Порівняно з аналогічним місяцем 2025 року ринок зріс на 3,2%.Читайте також: Де українці найчастіше купують нові авто: рейтинг областей.

13
09:22 - 25.06.2026

Кремль посилює тиск на Лукашенка через війну в Україні, — ISW

Країна-агресорка Росія посилює тиск на самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Головна мета Москви — домогтися більш активної участі Мінська у війні Росії проти України. Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). За даними фахівців, білоруський лідер продовжує чинити опір вимогам Москви, намагаючись зберегти підтримку Росії та залишки суверенітету своєї країни.Як відзначили аналітики, за даними джерел видання The Wall Street Journal, Кремль прагне отримати дозвіл на активніше використання території Білорусі для ведення війни. Зокрема, Москва хоче запускати безпілотники по Україні з білоруської території та розширити лінію фронту на заході, щоб змусити Київ перекидати частину сил до кордону з Білоруссю. Кремль також погрожує Мінську припиненням фінансової підтримки у разі відмови виконувати ці вимоги.Водночас російська влада продовжує просувати тезу про нібито загрозу для Білорусі з боку України. Експерти інституту зауважили, що речник Кремля Дмитро Пєсков 24 червня заявив, що РФ завжди підтримуватиме Білорусь та захищатиме її від зовнішніх загроз, зокрема українських, посилаючись на союзницькі відносини між двома країнами. Попри це, Лукашенко продовжує уникати повного залучення Білорусі до війни."Натомість Мінськ намагається збалансувати підтримку Білорусі Росією та збереження залишків деградованого суверенітету Білорусі. Лукашенко чинить опір тому, щоб дозволити Росії задіяти Збройні сили Білорусі для підтримки російських операцій в Україні або повномасштабно завербувати білорусів до російської армії з 2022 року. Лукашенко та інші високопосадовці Білорусі, зокрема, продовжують уникати прийняття кремлівської позиції, яка зображує Україну як загрозу для Білорусі. Лукашенко продовжує гальмувати та відхиляти посилені спроби Кремля втягнути Білорусь у війну в Україні, зберігаючи при цьому відносно нейтральну риторику щодо України", — додали у ISW.Нагадаємо, раніше Обʼєднаний перехідний комітет Білорусі опублікував звернення, в якому заявив, що самопроголошений президент Олександр Лукашенко готується до прямої участі у війні проти України. Відповідний звіт білоруська опозиція передала міністру закордонних справ України Андрію Сибізі.Додамо, речниця Єврокомісії Анітта Хіппер заявляла, що Україна має право на самооборону, а Білорусь допомагає Росії вести агресивну війну. До того ж Мінськ неодноразово вчиняє провокації проти ЄС..

14
09:14 - 25.06.2026

Binance не змогла отримати ліцензію у Греції: що буде з роботою в Європі

Найбільша у світі криптовалютна біржа Binance заявила, що має намір продовжити роботу в Європейському Союзі, попри те що не змогла отримати ліцензію за новими правилами MiCA у Греції. Компанія планує звернутися до регулятора іншої країни ЄС.Про це повідомляє Reuters із посиланням на керівницю Binance у Європі та Великій Британії Джилліан Лінч."Binance не залишає Європу. Можливо, нам просто доведеться обрати інший шлях до авторизації", — сказала вона.Компанія контактувала з регуляторами чотирьох або п’яти країн, однак офіційну заявку подала лише у Греції. За словами Лінч, Binance розраховувала на позитивне рішення й не отримала чіткого пояснення, чому процес завершився невдачею.Без ліцензії доведеться обмежити роботуПерехідний період у межах європейського регламенту MiCA завершується 30 червня. Від 1 липня криптокомпанії без відповідної авторизації не матимуть права повноцінно обслуговувати клієнтів у ЄС.Європейське управління з цінних паперів і ринків закликало неліцензовані платформи негайно готувати впорядковане згортання діяльності. Це передбачає припинення залучення нових користувачів і реклами, а також обмеження послуг операціями, необхідними для закриття позицій, продажу або переведення криптоактивів.Водночас Binance зможе повторно подати заявку й повернутися до повноцінної роботи після отримання ліцензії.Регулятори мають застереженняЗа інформацією джерел Reuters, Binance вела переговори з регуляторами Греції, Латвії та Ірландії, однак зіткнулася із запереченнями. Чиновників нібито непокоїли попередні порушення біржі у сфері протидії відмиванню грошей, складна міжнародна корпоративна структура та культура управління компанією. Регулятори цих країн офіційно ситуацію не коментували.У Binance заявили, що значно посилили внутрішній контроль і найняли близько 1,5 тисячі фахівців із дотримання регуляторних вимог. Компанія також стверджує, що її засновник Чанпен Чжао більше не бере участі в управлінні біржею.Що передбачає MiCAРегламент MiCA запроваджує єдині правила для криптовалютного ринку Європейського Союзу. Платформа, яка отримала дозвіл в одній державі-члені, може використовувати його як "паспорт" для надання послуг у всіх 27 країнах блоку.Binance заявляє про понад 300 млн клієнтів у світі, але не розкриває кількість користувачів у ЄС. За оцінкою Sensor Tower, у 2025 році застосунок біржі завантажили в країнах блоку понад чотири мільйони разів.У 2023 році Binance погодилася виплатити владі США 4,3 мільярда доларів у межах врегулювання справи про порушення правил протидії відмиванню грошей і санкційного законодавства. Чанпен Чжао визнав провину та відбув майже чотири місяці ув’язнення. Компанія наполягає, що виконала вимоги MiCA та продовжить домагатися дозволу на роботу в Європейському Союзі.Нагадаємо, цьогоріч навесні після тривалого падіння Bitcoin нарешті демонструє ознаки відновлення. Криптовалюта повертається до зростання, змінюючи настрої на ринку та привертаючи увагу інвесторів..

15
10821
10820 10819
...
1