Фото: ілюстративне. Джерело: скриншот з відео

Розвідка США оцінила ймовірність ядерної ескалації з боку Росії

Рішення адміністрації чинного президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена щодо дозволу Україні на удари ракетами ATACMS вглиб російських територій викликало багато побоювань. Втім, за оцінками американської розвідки, ризик ядерної ескалації є низьким.

Як повідомляє агентство Reuters, ці оцінки були надані попри дедалі войовничіші заяви російського диктатора Володимира Путіна. Проте Росія, ймовірно, розгорне кампанію саботажу проти європейських держав, щоб посилити тиск на Захід через його підтримку України.

Серія оцінок американської розвідки за останні сім місяців показала, що ядерна ескалація навряд чи стане результатом рішення послабити обмеження на використання Україною американської зброї на російській території.

"Запуск нової російської балістичної ракети минулого тижня, який, на думку аналітиків, мав на меті попередити Вашингтон та його європейських союзників, не змінив цього висновку", — додає агентство.

Також на дозвіл Україні бити вглиб РФ американськими ракетами вплинула присутність північнокорейських військ, наданих Росії. Це стало сигналом Вашингтону, що Москва мобілізує додаткові ресурси, що потребує посиленої реакції. Дані розвідки допомогли припинити суперечливі дебати всередині адміністрації Байдена про те, чи варто Сполученим Штатам послаблювати обмеження на використання Україною американської зброї, яке могло "розлютити" російського диктатора Володимира Путіна.

"Офіційні особи спочатку чинили опір відповідному кроку, посилаючись на стурбованість ескалацією та невизначеність щодо того, як відреагує Путін. Деякі з цих чиновників, у тому числі в Білому домі, Пентагоні та Державному департаменті, побоювалися "смертельної помсти" проти військового та дипломатичного персоналу США та нападів на союзників по Північноатлантичному Альянсу", — зауважує Reuters. 

За даними агентства, наразі деякі американські офіційні особи вважають, що занепокоєння щодо ядерної ескалації були перебільшеними, але зауважують, що загальна ситуація в Україні є небезпечною, ядерна ескалація не виключена. Зокрема, здатність Росії знайти інші приховані способи "помститися" Заходу залишається проблемою.

Нагадаємо, у жовтні аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що Володимир Путін спробував використати щорічні російські навчання з ядерного стримування для подальших шаблонних інформаційних операцій із брязкання ядерною зброєю, спрямованих вплинути на прийняття західних рішень. Раніше Росія проводила аналогічні навчання з ядерного стримування з допомогою тих самих ракетних систем у жовтні 2022 і 2023 років. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 28.11.2024 09:57