Дрони Служби безпеки України вдруге за місяць уразила нафтоперекачувальну станцію "Второво" у Володимирській області Росії, яка забезпечує пальним Москву.Про це повідомила пресслужба СБУ. Зазначається, що ця станція входить до структури АТ "Транснефть-Верхняя Волга" та є ключовим логістичним вузлом для перекачування світлих нафтопродуктів до експортних портів і внутрішніх споживачів.Через неї здійснюється транспортування дизельного пального до московського кільцевого нафтопродуктопроводу, а звідти — на великі нафтобази навколо Москви. Також станція забезпечує постачання нафтопродуктів на експорт через порти Балтійського моря.Так, безпілотники СБУ влучили в технічні будівлі об’єкта, після чого відбулася детонація. Попередня атака безпілотників СБУ на "Второво" відбулася 10 червня цього року."СБУ й надалі проводитиме спецоперації на стратегічних об’єктах РФ, що забезпечують функціонування її воєнної економіки. Ворог повинен відчути наслідки своєї агресії не лише на полі бою, а й у власному бюджеті, логістиці та експортних доходах. Кожен уражений об’єкт — це зменшення ресурсів для ведення війни та вища ціна, яку кремль змушений платити за продовження агресії", — йдеться у повідомленні.Зауважимо, за оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, Сили оборони України розгорнули масштабну та систематичну ударну кампанію, метою якої є повне руйнування логістичних маршрутів ворога. Успішні атаки далекобійними дронами покликані позбавити Росію можливості постачати паливо та підтримувати свої війська через Керченську протоку.Нагадаємо, журналісти агенції Reuters інформували, що Московський нафтопереробний завод зазнав серйозних пошкоджень внаслідок удару українських безпілотників. Його повноцінну роботу зупинили щонайменше до 2027 року.Читайте також: Дефіцит бензину у Росії: Кремль продовжує імітувати контроль над економікою.

Президент Володимир Зеленський підтвердив ураження українськими ракетами FP-5 "Фламінго" російського важливого підприємства "Титан-Барикади" у Волгограді.У своєму дописі у Telegram очільник держави розповів кожен російський оборонний об’єкт, який працює на війну проти України, — "це справедлива ціль для наших далекобійних санкцій"."Сьогодні вночі ракети FP-5 "Фламінго" успішно уразили підприємство "Титан-Барикади" у Волгограді. Це великий промисловий комплекс, де ворог виготовляє артилерійські системи та спеціальну військову техніку, зокрема елементи пускових ракетних установок для ударів по наших людях. Зафіксовано влучання з подальшою пожежею на території заводу. Дякую воїнам наших Сил оборони за точність", — наголосив гарант.За словами президента, географія українських далекобійних санкцій постійно розширюється. На думку Зеленського, саме такий тиск "закладає основу для того, щоб зрештою гідний мир був"."Я вдячний кожному українському інженеру та воїну, які забезпечують нашу далекобійність. Слава Україні!" — резюмував президент.Зауважимо, за оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, Сили оборони України розгорнули масштабну та систематичну ударну кампанію, метою якої є повне руйнування логістичних маршрутів ворога. Успішні атаки далекобійними дронами покликані позбавити Росію можливості постачати паливо та підтримувати свої війська через Керченську протоку.Нагадаємо, журналісти агенції Reuters інформували, що Московський нафтопереробний завод зазнав серйозних пошкоджень внаслідок удару українських безпілотників. Його повноцінну роботу зупинили щонайменше до 2027 року.Читайте також: Дефіцит бензину у Росії: Кремль продовжує імітувати контроль над економікою.

Вночі 27 червня російські загарбники здійснили чергову масовану дронову атаку на Україну. Проте протиповітряна оборона знищила більшість ворожих цілей.Про це повідомили Повітряні сили Збройних сил України. За даними військових, цієї ночі противник атакував 129 ударними БпЛА типу Shahed, "Гербера", "Італмас" та дронами-імітаторами типу "Пародія" із різних напрямків."Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України", — йдеться у повідомленні.За попередніми даними, протиповітряною обороною збито/подавлено 113 ворожих БпЛА типу Shahed, "Гербера", "Італмас" та дрони інших типів на Півночі, Півдні та Сході країни. Також зафіксовано влучання 13 ударних БпЛА на семи локаціях, а також падіння уламків БпЛА на трьох локаціях."Атака триває, в повітряному просторі знаходяться ворожі БпЛА. Дотримуйтесь правил безпеки", — додали військові.Нагадаємо, вночі 26 червня російські загарбники скинути три керовані авіаційні бомби на Запоріжжя. Постраждало багато місцевих мешканців. У місті пошкоджено багатоповерхівку, житлові та нежитлові будівлі.Також 26 червня російські загарбники атакували Нікополь на Дніпропетровщині. Постраждало багато місцевих мешканців.Зауважимо, Україна у ніч на 26 червня пережила чергову тяжку ніч під масованими ударами балістики та майже двох сотень ворожих безпілотників різних модифікацій. Силам протиповітряної оборони вдалося нейтралізувати 177 повітряних цілей, проте в кількох областях зафіксовані прильоти по інфраструктурі..

Вночі 27 червня українські війська вдарили ракетами "Фламінго" по країні-агресорці Росії. Під удар потрапило місто Волгоград.Про це повідомив радник міністра оборони України з питань підвищення ефективності використання безпілотників на фронті Сергій Стерненко. За його словами, українські ракети уразили одне з ключових підприємств російського військово-промислового комплексу.Зокрема, "Фламінго" поцілили по підприємству АТ "Федеральний науково-виробничий центр "Титан-Барикади". Як відзначив посадовець, там виробляють:пускові установки для стратегічних ракетних комплексів "Ярс" та "Тополь-М";пускові установки для ОТРК "Іскандер-М";артилерійські частини та стволи для САУ "Мста-С".Попередньо, уражено три об’єкти на території заводу: цех №2, виробничий корпус цеху №38, а також цех невстановленого призначення.Зауважимо, за оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, Сили оборони України розгорнули масштабну та систематичну ударну кампанію, метою якої є повне руйнування логістичних маршрутів ворога. Успішні атаки далекобійними дронами покликані позбавити Росію можливості постачати паливо та підтримувати свої війська через Керченську протоку.Нагадаємо, журналісти агенції Reuters інформували, що Московський нафтопереробний завод зазнав серйозних пошкоджень внаслідок удару українських безпілотників. Його повноцінну роботу зупинили щонайменше до 2027 року.Читайте також: Дефіцит бензину у Росії: Кремль продовжує імітувати контроль над економікою.

У Росії продовжує погіршуватися ситуація з дефіцитом бензину. Однак російська влада намагається демонструвати стабільність паливного ринку.Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). За даними фахівців, віцепрем'єр РФ Олександр Новак заявив, що країна нібито має достатні запаси пального для внутрішнього ринку, а уряд перебудовує логістику постачання, щоб задовольнити зростаючий попит.За словами Новака, внутрішній попит на паливо зріс на 20–30% через так званий "штучний попит". Водночас він визнав, що влада розглядає можливість тимчасової заборони експорту дизельного пального на кілька місяців, аби збільшити його пропозицію на внутрішньому ринку.Водночас, як зауважили у ISW, російський диктатор Володимир Путін підписав указ про продовження до 31 грудня 2027 року заборони на експорт російської нафти та нафтопродуктів за контрактами, що передбачають дотримання цінових обмежень, запроваджених країнами G7 та ЄС. Заборона діє з грудня 2022 року і, на думку аналітиків, має продемонструвати небажання Кремля підлаштовуватися під західні санкції, попри економічні труднощі.Натомість уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк повідомив, що доходи Росії від нафти й газу у січні–травні 2026 року скоротилися на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Він також зазначив, що економічну ситуацію погіршують зростання дефіциту бюджету, державного боргу та високі військові витрати."Посилена кампанія України з ударів по російській нафтовій інфраструктурі та логістиці з березня 2026 року вплинула на доходи Росії від нафти і газу та призвела до посилення дефіциту палива на всій окупованій Україні та в багатьох російських регіонах. Посилені українські удари по російській нафтовій інфраструктурі, ймовірно, продовжать загострювати дефіцит російських поставок на тлі зростання попиту, який російський уряд не зможе ігнорувати", — наголошують в Інституті.Зауважимо, за оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, Сили оборони України розгорнули масштабну та систематичну ударну кампанію, метою якої є повне руйнування логістичних маршрутів ворога. Успішні атаки далекобійними дронами покликані позбавити Росію можливості постачати паливо та підтримувати свої війська через Керченську протоку.Нагадаємо, журналісти агенції Reuters інформували, що Московський нафтопереробний завод зазнав серйозних пошкоджень внаслідок удару українських безпілотників. Його повноцінну роботу зупинили щонайменше до 2027 року..

Українці, підприємства та держава зможуть фіксувати в міжнародному Реєстрі збитків нові види шкоди, завданої російською агресією. Уряд додав 14 категорій заяв, які поступово відкриватимуть для подання через портал "Дія".Про це повідомила голова парламентського Комітету з питань регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.Після запуску нових сервісів громадяни зможуть подавати заяви не лише щодо пошкодженого чи втраченого майна. Перелік охоплюватиме втрату доступу до медичної допомоги та освіти, окремі економічні втрати, а також порушення міжнародного гуманітарного права, прав людини, законів і звичаїв війни.Нові категорії для бізнесуПідприємства зможуть фіксувати, зокрема, витрати на евакуацію обладнання та інших активів, втрати культурних об’єктів, а також економічну й гуманітарну шкоду, пов’язану з війною.Окремі категорії заяв подаватимуть від імені держави, органів влади та місцевого самоврядування. Вони стосуватимуться:шкоди довкіллю;незаконного використання або розкрадання природних ресурсів;знищення об’єктів культурної спадщини;витрат на підтримку постраждалого населення;розмінування та очищення територій.Подання заяв розпочинатиметься після технічного запуску кожної відповідної категорії у "Дії".Виплати поки не здійснюютьМіжнародний Реєстр збитків призначений для збору та перевірки заяв і доказів шкоди, втрат або збитків, спричинених російською агресією після 24 лютого 2022 року.Реєстрація заяви не означає автоматичного призначення виплати. Надалі зібрані матеріали мають передати міжнародній Комісії з розгляду заяв, яка визначатиме право на компенсацію та її розмір.Повна фіксація наслідків війни має стати доказовою основою майбутнього компенсаційного механізму для громадян, бізнесу та держави.Додамо, частина киян, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок російських атак, можуть отримати матеріальну допомогу від міста в межах програми "Турбота. Назустріч киянам".Читайте також: Як оформити допомогу ВПО у 2026 році: покрокова інструкція.

У четвер, 25 червня, президент Володимир Зеленський заслухав доповідь очільника Служби безпеки України генерал-майора Євгенія Хмари щодо плану далекобійних санкцій і санкцій середньої дальності.Про це Володимир Зеленський повідомив у своєму Telegram-каналі. Вони також обговорили результати Служби безпеки України, а саме Центру спецоперацій "Альфа", на фронті."Затвердив для СБУ 40-денну операцію впливу на державу-агресорку заради спонукання до закінчення війни", — наголосив український президент.Він акцентував на важливості того факту, що СБУ вже декілька місяців поспіль демонструє найвищі показники захисту позицій України на фронті завдяки застосуванню дронів різних типів."Центр спеціальних операцій "Альфа" є лідером за результатами уражень особового складу та техніки сил окупанта", — зауважив президент України.Окремо вони з Євгенієм Хмарою обговорили виклики у внутрішній безпеці України."Вдячний за захист нашої держави й українців!" — підсумував Володимир Зеленський.Раніше, 23 червня, президент Володимир Зеленський привітав бійців Центру спеціальних операцій "Альфа" СБУ з їхнім професійним святом. Український лідер відзначив винятковий внесок спецпризначенців у боротьбу з агресором, наголосивши на їхній надзвичайній ефективності як на лінії фронту, так і у глибокому тилу ворога.Нагадаємо, що також сьогодні Володимир Зеленський зустрівся з керівником Служби зовнішньої розвідки України Олегом Луговським, де обговорили здобуті матеріали, які свідчать про фактично щоденне поглиблення кризи з пальним, воєнною логістикою й управлінням в Криму.Зазначалося, що російська окупаційна адміністрація доволі чітко та недвозначно визнає неможливість розв’язати проблеми, які створили українські санкції середньої дальності проти окупанта..

Рада ФІФА призначила Азербайджан господарем першого в історії чемпіонату світу U-15. До цього турніру допустили дитячу збірну Росії. Це перший такий випадок після накладення санкцій на футбольні команди країни-агресорки.Про це повідомив офіційний сайт ФІФА. Це перший в історії турнір для збірних U-15, який відбудеться з 22 до 31 жовтня 2026 року.Новий турнір є частиною програми розвитку дитячого футболу та стане першою глобальною футбольною першістю для збірних віком до 15 років.У ФІФА наголосили, що дебютний розіграш стане відкритим для всіх асоціацій, які є членами організації. ФІФА запросила до участі в ньому всіх, включно з Росією та Білоруссю, попри те, що збірні цих країн після повномасштабного вторгнення в Україну залишаються усунутими від більшості міжнародних змагань на рівні дорослих і молодіжних збірних."Ми повинні повернути росіян у міжнародний футбол принаймні на юнацькому рівні. Та заборона нічого не дала. Санкції призвели до ще більшого розчарування та ненависті", — зазначив президент ФІФА Джанні Інфантіно в лютому в коментарі британському мовнику Sky, відповідаючи на запитання, чи працює ФІФА над скасуванням санкцій.Однак зараз у ФІФА не уточнили, чи братимуть участь російська та білоруська команди під власними прапорами та з гімнами, чи на них поширюватимуться обмеження, які наразі діють для них на окремих міжнародних турнірах.Розпочинаючи з 2027 року, чемпіонат світу U-15 проходитиме лише серед дівчат, а вже з 2028 року ФІФА планує проводити окремі чемпіонати світу U-15 як для хлопців, так і для дівчат із запрошенням усіх асоціацій-членів.Організація пояснила вибір Азербайджану наявністю сучасної спортивної інфраструктури та можливістю централізовано прийняти тисячі юних футболістів і членів делегацій. Також у ФІФА зазначили, що це рішення створює логічне продовження після призначення країни співгосподарем чемпіонату світу U-20 2027 року.Нагадаємо, що в лютому цього року шість російських і чотири білоруських параатлети виступили на Паралімпійських іграх в Італії під власними прапорами. Це відбулося вперше з 2014 року..

Під час зустрічі американського президента Дональда Трампа та російського диктатора Володимира Путіна в Анкориджі в серпні минулого року жодних офіційних домовленостей щодо України не досягнули.Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо під час спілкування з журналістами.Він зазначив, що на саміті Трампа та Путіна на Алясці "прозвучали лише пропозиції, а не угоди" щодо завершення війни."На Алясці кожна зі сторін зробила лише пропозицію. Жодної угоди там ніколи не підписували", — наголосив державний секретар США.Він додав, що американці зберігають готовність відігравати конструктивну роль у врегулюванні війни Росії проти України.Раніше помічник президента Росії Юрій Ушаков заявляв, що Росія більше не чекає на виконання обіцянок США, звинувачує Вашингтон у невиконанні своєї частини "розумінь" і прагне винятково власної "перемоги".Своєю чергою, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав саміт в Анкориджі американським "вивертом", який нібито потрібен був США лише для того, щоби виграти час для переозброєння української армії.Натомість президент Франції Еммануель Макрон заявив, що президент США Дональд Трамп і російський диктатор Володимир Путін планували масштабний розподіл територій України під час зустрічі в Анкориджі минулого року.За його словами, ситуацію врятувало рішуче втручання Європи. В середині серпня 2025 року спеціальна делегація терміново вилетіла до США. Європейські лідери поставили ультиматум. Вони назвали таку угоду неможливою.Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що український лідер Володимир Зеленський "доволі добре справляється" у війні з Росією й утримує свої позиції..

Україна завдяки своїм активним діям створила "вікно можливостей" у війні проти Російської Федерації. Однак його не вдасться тримати "відчиненим" вічно, тому варто цією можливістю скористатися якомога швидше.Про це заявила заступниця генерального секретаря НАТО Радмила Шекеринська під час виступу на конференції з питань відновлення України, її цитує "Європейська правда".Вона зазначила, що Україні вдалося "переломити хід війни", і це видно не лише на полі бою, а й в ударах по Москві та Санкт-Петербургу."Ми також бачимо це, аналізуючи поведінку Росії. Щоразу, коли вони бачать слабкість, саме тоді вони завдають удару", — додала заступниця генсека.За її словами, росіяни націлюються на цивільну й енергетичну інфраструктуру, завдають ударів по релігійних об’єктах, що входять до списку ЮНЕСКО."Тобто після всіх тих похвал на адресу християнства та православ’я вони в підсумку бомблять священне місце. Але це не є ознакою їхньої сили. Це ознака їхньої слабкості", — сказала Шекеринська.Вона акцентувала, що "вікно можливостей" відкрилося завдяки тому, що українці мають не лише мужність, а й винахідливість, досвід, нову стратегічну концепцію, а також отримали потрібну підтримку в певний момент.Однак Шекеринська застерегла, що це "вікно можливостей" не є необмеженим у часі."Такі вікна можливостей створюються ціною багатьох жертв, але вони не залишатимуться відкритими вічно. Отже, моє головне послання полягає в тому, що ми маємо скористатися цією нагодою та підтримувати Україну в її пріоритетах", — підсумувала заступниця генсека НАТО.Нагадаємо, що, за інформацією американського телеканалу Fox News, Росія розробляє плани з організації збройних провокацій та гібридних нападів на держави Балтійського регіону та Польщу. Головною метою агресивних дій Кремля є залякування західних партнерів і примус до припинення військової підтримки України..

Вночі 25 червня Збройні сили України завдали потужних ударів по країні-агресорці. Уражено важливі цілі ворога.Про це повідомив президент Володимир Зеленський."Наші далекобійні операції — це послідовні точні відповіді на затягування Росією війни та удари по українських містах і громадах", — наголосив гарант.За його словами, сьогодні вночі підрозділи Сил оборони уразили нафтобазу "Полтавська" у Краснодарському регіоні. Відстань до цілі — близько 300 кілометрів від лінії фронту.До того ж вранці безпілотники Служби безпеки вдарили по двох НПЗ в Уфі — "Башнефть-Уфанефтехим" і "Башнефть-Новойл". Вони розташовані за 1500 кілометрів від лінії фронту."Виконуємо план наших далекобійних санкцій. Дякую всім українським воїнам, які забезпечують нашу влучність. Росіянам варто думати про справжню дипломатію, а не намагатися знову когось обдурити чи виграти час. Війну потрібно завершувати", — додав Зеленський.Нагадаємо, раніше Зеленський заявляв, що Україна знищила понад 60 тисяч тонн боєприпасів на арсеналі Балтійського флоту Росії поблизу Санкт-Петербурга під час нещодавніх атак.Додамо, в ніч на 24 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України завдали потужних ударів по армії країни-агресорки. Уражено важливі об'єкти ворога. Також вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики..

Російські спецслужби систематично намагаються отримати доступ до месенджерів посадовців, військових, політиків та активістів з України, країн Європи й США. Метою атак є викрадення чутливої інформації та персональних даних користувачів.Про це повідомила Служба безпеки України за результатами спільної роботи з Федеральним бюро розслідувань США.За даними СБУ, російських хакерів цікавить листування військового, політичного й економічного характеру. Після захоплення акаунта вони можуть читати повідомлення, переглядати контакти та розсилати фішингові повідомлення від імені жертви."Для подібних кібератків російські хакери вибирають різноманітні інструменти та методи. Наприклад, для виманювання паролів до акаунта ворог використовує розсилку СМС від імені "команд підтримки". Такі дії маскуються під роботу офіційних ботів, а самі повідомлення приходять у ранкові години, коли користувач є вкрай вразливим з огляду на фізичний та емоційний стан", — зазначили у відомстві.Так, користувача переконують передати код підтвердження, пароль або PIN-код, перейти за посиланням чи відсканувати QR-код. Останній може дозволити хакерам під’єднати власний пристрій до чужого облікового запису. Також небезпечні повідомлення можуть надходити від знайомих, акаунти яких уже захопили.Як захистити свій акаунтПравоохоронці склали список порад для користувачів, щоб зберегти свій акаунт:регулярно перевіряйте свої активні сесії в месенджері та завершуйте всі невідомі підключення;увімкнути двофакторну автентифікацію. Використовуйте складний буквено-цифровий PIN-код;кому не передавайте коди підтвердження, PIN-коди, паролі та ключі відновлення облікового запису;не переходьте за підозрілими посиланнями, навіть якщо вони надійшли від знайомих. Їхній акаунт може бути вже зламаний;не відкривайте файли з невідомих або сумнівних чатів, особливо якщо вас просять зробити це з комп'ютера;не скануйте QR-коди, які надійшли від невідомих ботів чи користувачів. Через них зловмисники можуть підключити свій пристрій до вашого облікового запису.Нагадаємо, нещодавно в Україні почали фіксувати фішингову схему, за допомогою якої зловмисники намагаються отримати доступ до Telegram-акаунтів користувачів. Шахраї розсилають підроблені петиції про вшанування пам’яті загиблих українських військових та виманюють номери телефонів і коди підтвердження.Читайте також: Чому не варто використовувати однакові паролі: поради кіберекспертів.

Країна-агресорка Росія посилює тиск на самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Головна мета Москви — домогтися більш активної участі Мінська у війні Росії проти України. Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). За даними фахівців, білоруський лідер продовжує чинити опір вимогам Москви, намагаючись зберегти підтримку Росії та залишки суверенітету своєї країни.Як відзначили аналітики, за даними джерел видання The Wall Street Journal, Кремль прагне отримати дозвіл на активніше використання території Білорусі для ведення війни. Зокрема, Москва хоче запускати безпілотники по Україні з білоруської території та розширити лінію фронту на заході, щоб змусити Київ перекидати частину сил до кордону з Білоруссю. Кремль також погрожує Мінську припиненням фінансової підтримки у разі відмови виконувати ці вимоги.Водночас російська влада продовжує просувати тезу про нібито загрозу для Білорусі з боку України. Експерти інституту зауважили, що речник Кремля Дмитро Пєсков 24 червня заявив, що РФ завжди підтримуватиме Білорусь та захищатиме її від зовнішніх загроз, зокрема українських, посилаючись на союзницькі відносини між двома країнами. Попри це, Лукашенко продовжує уникати повного залучення Білорусі до війни."Натомість Мінськ намагається збалансувати підтримку Білорусі Росією та збереження залишків деградованого суверенітету Білорусі. Лукашенко чинить опір тому, щоб дозволити Росії задіяти Збройні сили Білорусі для підтримки російських операцій в Україні або повномасштабно завербувати білорусів до російської армії з 2022 року. Лукашенко та інші високопосадовці Білорусі, зокрема, продовжують уникати прийняття кремлівської позиції, яка зображує Україну як загрозу для Білорусі. Лукашенко продовжує гальмувати та відхиляти посилені спроби Кремля втягнути Білорусь у війну в Україні, зберігаючи при цьому відносно нейтральну риторику щодо України", — додали у ISW.Нагадаємо, раніше Обʼєднаний перехідний комітет Білорусі опублікував звернення, в якому заявив, що самопроголошений президент Олександр Лукашенко готується до прямої участі у війні проти України. Відповідний звіт білоруська опозиція передала міністру закордонних справ України Андрію Сибізі.Додамо, речниця Єврокомісії Анітта Хіппер заявляла, що Україна має право на самооборону, а Білорусь допомагає Росії вести агресивну війну. До того ж Мінськ неодноразово вчиняє провокації проти ЄС..

Сили оборони України не дозволяють Росії використовувати тимчасово окуповані території як інструмент для затягування війни та закріплення окупації.Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час традиційного вечірнього відеозвернення."На півдні нашої країни, в Криму, на Донеччині та Луганщині ми не дозволяємо Росії використовувати наші землі як інструмент затягування війни та на перетворення їхнього наступу на безкінечний", — зазначив він.Український президент окремо наголосив на важливості операції щодо тимчасово окупованого Криму."Наша операція, зокрема, щодо Криму, чітко прорахована", — наголосив він.Володимир Зеленський додав, що перебіг подій підтверджує правильність обраного підходу.За його словами, під час консультацій із партнерами в межах G7 Україна обговорила додаткові рішення, реалізація яких залежить від міжнародної підтримки."Якщо саме те, про що ми говорили з партнерами в межах G7, в України з'явиться, й це залежить від рішення партнерів, то ми оперативно забезпечимо умови, коли Росія буде змушена обрати мир", — заявив президент України.Він зауважив, що Україна розраховує на позитивну відповідь союзників і наголосив, що партнери добре розуміють, про які саме потреби української сторони йдеться.Як відомо, вночі 24 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення. Зокрема, в Севастополі відбувся удар по Балаклавській ТЕС.Нагадаємо, Володимир Зеленський також заявив, що розвідка та Сили оборони України отримали завдання працювати на випередження. Йдеться про ті обʼєкти, які росіяни використовують для масштабування війни..

Сполучені Штати Америки планують приєднатися до європейських партнерів щодо відновлення повноцінного санкційного тиску проти Росії. У Вашингтоні вважають, що Україна перемагає у війні, а динаміка бойових дій суттєво змінилася на користь українських сил.Про це заявив заступник державного секретаря США з питань зовнішньої допомоги, гуманітарних питань і свободи віросповідання Джеремі Левін під час виступу на "Українському обіді" перед конференцією з відбудови України в Гданську.За його словами, успіхи ЗСУ є результатом постійної співпраці між українською армією й оборонними секторами партнерів. Зараз ситуація на фронті кардинально відрізняється від тієї, що була на початку повномасштабного вторгнення."Я пам’ятаю, як і всі ви, що на початку війни кожна зима фактично була певним перепочинком для України. Тепер ситуація протилежна. Коли погода сприятлива, наступ ведуть українці, а росіяни чекають зими, щоби здійснювати свої боягузливі атаки на енергетичну інфраструктуру", — сказав Левін.Він додав, що Україна вже змінила цю динаміку, тож тепер сама завдає ударів по російських енергетичних об'єктах. Окрім того, нещодавній саміт G7 продемонстрував широкий консенсус між лідерами США, України та Європи, що підтверджує здатність країни адаптуватися та перемогти.Левін зазначив, що американські обмеження щодо російської нафти знову активно діють. Тимчасове послаблення санкцій запроваджувалося лише для того, щоби допомогти західним економікам упоратися з кризою в Ормузькій протоці.Наразі команда Білого дому працює над мирною угодою щодо протоки, що дозволить повернутися до повноцінного санкційного тиску.Окрему увагу заступник держсекретаря приділив ролі Тегерана у війні. Оскільки іранський режим постачає російському диктатору Володимиру Путіну дрони типу "Шахед", США налаштовані досягнути довгострокового вирішення цієї проблеми. За словами чиновника, Іран за жодних умов не повинен отримати ядерну зброю.Джеремі Левін також оголосив про виділення додаткової підтримки для України. Від минулої осені США надали 1,5 мільярда доларів невійськової допомоги. Ці кошти спрямовані на гуманітарну, енергетичну й економічну сфери. До підтримки також активно долучається американський приватний сектор. Водночас Вашингтон продовжує закликати європейські країни збільшувати власні внески у відновлення України.Нагадаємо, раніше деякі ЗМІ повідомляли про позицію американської адміністрації, яка вважає, що Україна може діяти жорсткіше, аби змусити Росію сісти за стіл переговорів. Києву начебто вдалося заручитися підтримкою президента Дональда Трампа..
