Глава Кремля Володимир Путін спробував використати щорічні російські навчання з ядерного стримування для подальших шаблонних інформаційних операцій із брязкання ядерною зброєю, спрямованих вплинути на прийняття західних рішень.
Такого висновку дійшли аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Як зазначають аналітики, Путін взяв участь у відеоконференції у російських військових навчаннях 29 жовтня, під час яких стратегічні сили стримування запустили міжконтинентальні балістичні ракети наземного базування "Ярс", балістичні ракети підводного базування "Синева" і "Булава" і крилаті ракети повітряного базування. Путін заявив, що ядерна тріада Росії продовжує гарантувати суверенітет та безпеку Росії та допомагає підтримувати глобальний баланс сил.
Диктатор також підкреслив необхідність Росії мати сучасні стратегічні сили стримування з урахуванням "зростальної геополітичної напруженості" і "появи нових загроз". Путін також заявив, що ракетні війська стратегічного призначення отримують нові, невказані стаціонарні та мобільні ракетні системи, які нібито мають підвищену точність, скорочений час запуску та збільшені можливості.
Раніше Росія проводила аналогічні навчання з ядерного стримування з допомогою тих самих ракетних систем у жовтні 2022 і 2023 років. ISW продовжує вважати, що Путін та інші високопосадовці намагаються використовувати ядерну риторику та регулярні військові навчання як форму рефлексивного контролю у спробі змусити західних осіб, які приймають рішення, стримати себе і стримати свою підтримку України.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив у розмові із кандидатом в очільники Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом, що на сьогодні Україна потребує або членства в Північноатлантичному альянсі, або володіння ядерною зброєю для ефективного захисту від російської агресії.
Згодом у виданні Bild заявили, що експерт видання аналізу відкритих даних Юліан Рьопке здійснив візит до України, під час якого поспілкувався із українськими політиками та держслужбовцями. Відтак, чиновники розповіли фахівцю Bild, що Україна збирається відновити свої запаси ядерки. Водночас радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин спростував заяви видання Bild та назвав їх "дурницями".
Натомість президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не будує ядерної зброї на території держави і не планує цього робити.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими