Сьогодні багато країн страждають від актів тероризму, однак число жертв в основному зосереджено в невеликій кількості держав-членів.
Жертви тероризму продовжують боротися за те, щоб їхні голоси були почуті. Вони потребують підтримки і захисту прав. Про жертви часто забувають, і ігнорування їх прав може мати для них серйозні наслідки. Небагато держав-члени мають у своєму розпорядженні ресурсами або мають можливість задовольняти середньострокові і довгострокові потреби жертв, що є необхідним для реабілітації та інтеграції в суспільство. Жертви можуть впоратися з травмами і налагодити гідне життя лише за допомогою довгострокової багатоцільовий підтримки, включаючи заходи фізичного, психологічного, соціального та фінансового реабілітації, повідомляє UN.
Підтримка жертв тероризму і захист їх прав - головний обов'язок держав. ООН відіграє важливу роль в наданні їм сприяння відповідно до Розділів I і IV Глобальної контртерористичної стратегії: заходи щодо усунення умов, що сприяють поширенню тероризму; і заходи щодо забезпечення загальної поваги прав людини і верховенства права в якості фундаментальної основи для боротьби з тероризмом.