Підтримати проект
21 серпня - Міжнародний день пам'яті і поминання жертв тероризму
Суспільство, 21.08.2018 09:38

У 2017 році майже три чверті всіх загиблих в результаті тероризму довелося всього на п'ять держав: Афганістан, Ірак, Нігерію, Сирію і Сомалі. Про це нагадують сьогодні в ООН з нагоди Міжнародного дня пам'яті і поминання жертв тероризму. Його відзначають щорічно 21 серпня.

 Жертвами терактів називають тих, хто загинув в результаті вибухів, обстрілів, нападів з ножем, тощо. Але ж є ще й ті, хто отримав важкі травми, був покалічений, хто втратив рідних і близьких, чиє життя змінилося назавжди. Їм доводиться пройти довгий і важкий шлях до відновлення.

«19 серпня 2003 року я втратила свого чоловіка. Він загинув під час нападу на представництво ООН в Багдаді. Я втратила не просто партнера, я втратила батька своєї дитини. Йому було 33 роки, мені теж. Нашому синові було 26 днів».

Лаура Дольчи працює в ООН вже 20 років. Після теракту в Багдаді вона виявилася на «невідомій» території, де була тільки біль, спогади про минуле і самотність. Згодом вона стала зустрічатися з родичами загиблих в той злощасний день колег, з тими, хто отримав травми під час теракту, а пізніше - і з жертвами інших терористичних атак.

«Звичайно, вся життя розділилося на «до» і «після». Якась частина мене померла в той день. І я пройшла дуже довгий шлях до відновлення».

Ахмед Хаджі, один із засновників миротворчої неурядової організації мусульманської молоді Уганди, до сих пір не може позбутися цього почуття. У липні 2010 року він опинився в епіцентрі теракту в столиці країни, Кампалі, під час перегляду прямої трансляції фінального матчу Чемпіонату світу з футболу. Отямився Хаджі через три доби в лікарні:

«Тоді я вперше зіткнувся зі злом. Я став свідком того, як люди вирішили, що можуть забрати життя в інших, ні в чому не винних, людей. І я почав питати себе: «За що людина вбиває людину? Наскільки люди розуміють цінність людського життя? І ці питання стали сенсом мого життя».

Американка Террі Сіерс, яка втратила в результаті терактів 11 вересня в Нью-Йорку багатьох друзів і сусідів, теж вирішила присвятити своє життя жертвам тероризму. Вона заснувала організацію «Діти вівторка», яка допомагає сім'ям загиблих.

«Ми в основному просто намагаємося зробити так, щоб постраждалі сім'ї могли збиратися разом, придумуємо цікаві заходи, які не вимагають від них великих зусиль. Це може бути якийсь спортивний захід або поїздка на риболовлю. Вони не завжди прямо говорять про те, чому вони зібралися, але вони, звичайно, знають, чому. Це дуже простий і в той же час ефективний спосіб створити атмосферу довіри і взаємної підтримки, якої вони потребують».

Організація «Діти вівторка» з часом розширила свою діяльність. Зараз вона працює з жертвами тероризму по всій країні і за її межами. Террі Сіерс каже, що для тих, хто постраждав або втратив близьких під час терактів, найефективніша терапія - це не пошуки відповідей на питання «за що?» І «чому?», А спілкування один з одним і взаємна підтримка.

«Ми працюємо, наприклад, з жертвами подій в Орландо. Минулого місяця ми провели день з постраждалими в результаті стрілянини в нічному клубі Pulse. На наш заклик приїхати в Орландо відгукнулися люди з з Аврори, з Ньютауна, з Нью-Йорка та інших місць, де відбулися подібні трагедії. Вони розповідали про свій досвід, про те, як їм вдалося прийти до тями після того, що сталося. Тим, хто зараз намагається оговтатися від втрат, дуже важливо почути такі історії. Жертви тероризму повинні підтримувати один одного».

Суспільство, 21.08.2018 09:38