1 190 день війни
Особовий склад
983 890
Танки
10 864
Артилерія
28 355
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 171
Крилаті ракети
3 256
Гелікоптери
336
БпЛА
37 918
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Аналітики пояснили, чому Росія запускає не більше 50-60 крилатих ракет за раз
На фото: Ту-95. Джерело: "Вікіпедія"

Аналітики пояснили, чому Росія запускає не більше 50-60 крилатих ракет за раз

Використання російськими окупантами крилатих ракет для атак по Україні не корелюється з оцінками їх виробництва. Окрім цього, це вже складно пояснюється навіть накопиченням цього виду озброєнь.

Як повідомляють аналітики Defense Express, за останні три дні держава-агресор здійснила три комбіновані далекобійні атаки по Україні з використанням більшості видів засобів ураження, з балістичними, високошвидкісними, крилатими ракетами, а також "шахедами" та іншими аналогічними дронами.

Зазначається, що використання крилатих ракет відбулось два дні поспіль, у ніч на неділю 25 травня та у ніч на понеділок 26 травня. Так, за даними Повітряних сил Збройних сил України в першу ніч було використано 55 крилатих ракет різних типів, з яких було збито 45. У другу ніч також були здійснені пуски крилатих ракет Х-101 з Ту-95МС — дев'ять ракет.

"Так, за два дні ворог використав 64 крилатих ракет різних типів. При цьому для їх запуску було, окрім традиційних носіїв, залучено стратегічні бомбардувальники Ту-160, що є дуже рідкісним явищем. Бо останні два випадки — 17 листопада 2024 року, а до цього — 18 травня 2023 року", — наголосили аналітики Defense Express.

Аналітики додають, що комбіновані удари у ніч на 25 та 26 травня, є наразі єдиною такою атакою за весь місяць. Водночас попередня аналогічна атака відбулась у ніч на 24 квітня. У Defense Express зауважили, що окупанти мали накопичити значну кількість крилатих ракет. Втім, попри це зміг здійснити пуск лише 64 одиниць, для запуску яких залучив дефіцитні Ту-160.

Окрім цього, наразі за весь поточний рік росіяни здійснили лише п'ять комбінованих далекобійних атак з використанням крилатих ракет різних типів у комбінації з іншим озброєнням: 15 січня, 25 лютого, 7 березня, 24 квітня, 25-26 травня. Під час цих атак окупанти застосували загалом 191 крилату ракету повітряного, морського та наземного базування (без урахування інших типів).

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, ворог щомісяця виробляє близько 150 далекобійних ракет різних типів. Також відомі дані й щодо планів Кремля виробити крилаті ракети Х-101 повітряного базування — 633 одиниці на 2025 рік. 

"Тобто щомісячно близько 53 одних Х-101. До яких ще варто додати певну кількість "Калібрів" та Р-500 до ОТРК "Іскандер-М", якщо рахувати лише крилаті ракети", — зазначає Defense Express.

Тобто темпи їх застосування об'єктивно не відповідають темпам їх виробництва за всіма оцінками. Аналітики наголошують, що це можна пояснити накопиченням крилатих ракет. 

"Але така економія вже не відповідає тому, що російська атака 25-26 травня мала бути демонстрацією сили та можливостей у відповідь на удари українськими дронами. Тобто чомусь ворог використав значно менше ракет ніж за оцінками мав, навіть у парадигмі їх накопичення. При цьому з початку року максимальна загальна кількість крилатих ракет, які запускає РФ — 64 одиниці за два дні поспіль", — зазначили аналітики.

Однією з можливих причин цього, аналітики називають питання наявних носіїв та складності для ворога організувати цю атаку. Водночас застосування морських "Калібрів", за словами аналітиків, є значним ризиком для ворога вивести надводні кораблі та обмежені можливості підводних човнів, які РФ не може повноцінно ремонтувати.

"Про повітряні Х-101 — це про економію ресурсу Ту-95МС вже давно відомо, через, що замість шести-восьми ракет Х-555 / Х-101 вони запускають від однієї до трьох ракет. До цього додається ефект від удару по авіабазі "Енгельс" 20 березня. У результаті якого є дуже вірогідне пошкодження інфраструктури підготовки крилатих ракет до застосування. А також те, що ворог намагається тримати свої ракетоносії на значно віддаленіших авіабазах — "Оленья" та "Белая", що означає ще більшу витрату ресурсу носіїв", — додали у Defense Express.

Також в аналітиків постає питання й наявності у відповідній кількості самих Ту-95МС, яких у держави-агресора, на папері, має бути близько 40-50 одиниць. При цьому не всі з них у льотному стані. Зокрема, відомо, що з 13 або 18 відомих стройових Ту-160 на ремонті та модернізації зараз перебуває одразу шість.

"Тобто від третини до половини всього парку Ту-160 на заводі, а ще частина цілком може очікувати на ремонт й бути в обмеженому чи взагалі нельотному стані. Якщо аналогічна ситуація і з Ту-95МС, то тоді у розпорядженні ворога цілком може бути далеко на 40, та навіть не 20 цих літаків, які здатні взагалі виконувати бойові завдання", — наголосили аналітики.

У Defense Express зробили висновок, що саме кількість ракетоносіїв та складність організації атаки крилатими ракетами у РФ цілком можуть превалювати над об'ємами їх виробництва.

Нагадаємо, раніше аналітики американського Інституту вивчення війни повідомляли, що країна-агресорка Росія останніми днями значно посилила обстріли України, атакуючи сотнями дронів та ракетами різних типів. Головна мета Кремля — підірвати моральний дух українців й переконати Захід у неминучості "перемоги РФ".

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама