1 175 день війни
Особовий склад
968 130
Танки
10 802
Артилерія
27 780
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 162
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 778
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Банани можуть зникнути? У світі назріває дефіцит популярного фрукта
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Банани можуть зникнути? У світі назріває дефіцит популярного фрукта

Через кліматичну кризу більшість бананових плантацій у Латинській Америці можуть зникнути до 2080 року. Це може призвести до дефіциту бананів та значного зростання цін.

Як повідомляє The Guardian, підвищення температури, екстремальні погодні умови та шкідники, пов’язані з кліматом, завдають шкоди країнам, які вирощують банани, таким як Гватемала, Коста-Рика та Колумбія, знижуючи врожайність та спустошуючи сільські громади по всьому регіону.

"Банани є найбільш споживаним фруктом у світі та четвертою за важливістю продовольчою культурою у світі після пшениці, рису та кукурудзи. Близько 80% бананів, вирощених у світі, призначені для місцевого споживання, і понад 400 мільйонів людей покладаються на ці фрукти, щоб отримати від 15% до 27% своїх щоденних калорій", — зазначає видання.

Так, за даними видання, 80% експорту бананів, якими постачають супермаркети у всьому світі, надходить з Латинської Америки та країн Карибського басейну — одного з найбільш вразливих регіонів до екстремальних погодних умов. 

"Банани перебувають під загрозою через кліматичну кризу, спричинену людиною, що загрожує життєво важливому джерелу їжі та життєдіяльності громад, які практично не зробили жодного внеску у викиди парникових газів, що спричиняють глобальне потепління", — додає The Guardian.

За словами власниці бананової плантації з Гватемали Аурелії Поп Хо, зміна клімату вбиває врожай. Це означає, що немає доходу, бо нічого не можна продати, адже плантація гине.

Банани, особливо сорт "Кавендіш", є чутливими фруктами. Для процвітання їм потрібен діапазон температур від 15°C до 35°C та достатньо води, але не забагато. Вони чутливі до штормів, які можуть призвести до скидання листя, що значно ускладнює фотосинтез рослини.

"Хоча існують сотні сортів бананів, "Кавендіш" становить переважну більшість експорту, оскільки фруктові конгломерати обрали його за приємний смак, морозостійкість та високу врожайність", — додає видання.

Кліматична криза безпосередньо шкодить умовам вирощування та сприяє поширенню грибкових захворювань, які вже знищують врожаї. Так, грибок може знизити здатність бананових рослин до фотосинтезу на 80%. Цей грибок процвітає у вологих умовах, що ставить банани під загрозу через нестабільні опади та повені. Підвищення температури та зміна режиму дощів створює умови для росту грибку, Fusarium tropical race 4, ґрунтовий мікроб, який спустошує цілі плантації "Кавендіш" по всьому світу.

Нагадаємо, раніше аналітики EastFruit повідомляли, що в Україні змінився не тільки механізм формування ґрунтової гідрологічної посухи, а й зменшилася кількість ґрунтових підземних вод. Це є наслідком суттєвих змін клімату.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама