1 153 день війни
Особовий склад
941 770
Танки
10 679
Артилерія
26 659
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 270
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Британські вчені попередили про ймовірну кліматичну катастрофу у Європі
Фото: Pixabay

Британські вчені попередили про ймовірну кліматичну катастрофу у Європі

Через зміни клімату течія Гольфстрім слабшає. Це може призвести до значного зниження температури у Європі.

Як повідомляє видання Daily Mail, Гольфстрім може бути особливо чутливим до змін клімату.

Згідно з даними досліджень Університетського коледжу Лондона, глобальне потепління може призвести до колапсу Гольфстріму, що призведе до зниження середньої температури в Європі до 15°C.

"Якщо в майбутньому вітри будуть слабкішими, як показано в недавньому дослідженні з використанням кліматичних моделей, це може означати слабший Гольфстрім і прохолоднішу погоду в Європі", -- зазначив провідний дослідник доктор Джек Вортон.

Варто наголосити, що Гольфстрім – це течія теплої води, яка тече на Північ вздовж східного узбережжя Північної Америки та через Атлантику до Європи. У міру свого просування Гольфстрім виділяє теплову енергію в атмосферу, підтримуючи в Європі вищу температуру, ніж вона могла б бути.

Інфографіка: Daily Mail

"Океан переміщує величезну кількість тепла навколо земної кулі, що еквівалентно енергії мільйонів електростанцій. Так, зміна сили океанських течій може змінити те, як буде розповсюджуватись тепло. Це змінює наш клімат", -- наголосив співавтор дослідження професор Девід Торналлі.

Водночас Гольфстрім є лише частиною Атлантичної меридіональної перекидної циркуляції. Це велика мережа течій, які перекачують гарячу воду по всій планеті. Також в ході досліджень вчені підрахували, що раніше Гольфстрім був вдвічі глибшим і вдвічі швидшим, ніж зараз.

"Ми виявили, що під час останнього льодовикового періоду Гольфстрім був набагато сильнішим через сильніші вітри в субтропічній Північній Атлантиці. У результаті Гольфстрім все ще переносив багато тепла на північ, попри те, що решта планети була набагато холоднішою", -- додав доктор Вортон.

Видання наголошує, що ці висновки мають тривожні наслідки для майбутнього, адже вони свідчать про те, що потужність Гольфстріму залежить від факторів клімату. Зокрема, вчені зазначають, що останні дослідження показують, що зміна клімату вже послаблює сильні північноатлантичні вітри, які сприяють руху Гольфстріму.

"Парадоксально, але потепління клімату може охолодити більшу частину Європи через порушення роботи Атлантичної меридіональної перекидної циркуляції", -- наголосив професор Марк Маслін.

Водночас поточні кліматичні моделі показують, що послаблення Гольфстріму "сіє хаос" на континентальне сільське господарство та погодні умови. Вчені зазначають, що у малоймовірному випадку повного колапсу Гольфстріму середня температура в Європі може впасти до 10°C або 15°C.

Нагадаємо, у травні видання CNN повідомляло, що Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору Сполучених Штатів Америки запустило на орбіту Землі перший із двох супутників місії Prefire для кліматичних досліджень Арктики та Антарктиди. Під час місії Prefire науковці хочуть більше дізнатись про те, як водяна пара, хмари та інші елементи земної атмосфери утримують тепло і не дозволяють йому випромінюватись у космос.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама