Підтримати проект
Безпілотним автомобілям запропонували спілкуватися з пішоходами бірюзовими сигналами
Технології, 09.02.2019 20:35

Автомобілебудівний концерн Daimler AG провів випробування безпілотного Mercedes, обладнаного світловими сигналами для взаємодії з пішоходами.

Представники компанії прийшли до висновку, що найкраще для взаємодії безпілотника з людьми підходять бірюзові світлові індикатори, розташовані по периметру автомобіля, повідомляє New Atlas.

У сучасній робототехніці одна з активно розвиваються областей присвячена взаємодії людини і робота (HRI, human-robot interaction), і ця тема особливо актуальна для розробників безпілотних автомобілів. У реальному житті водії і пішоходи постійно невербально взаємодіють один з одним, можуть махнути рукою, моргнути фарами, а часом людям вистачає просто зорового контакту, щоб зрозуміти наміри один одного в конкретній ситуації.

Компанії, які розробляють безпілотні автомобілі, нерідко приходять до висновку, що для заміни невербального спілкування пішохода і водія безпілотний автомобіль може використовувати додаткові індикатори.

Фахівці Ford, наприклад, тестували для цих цілей білий світлодіодний індикатор, який був встановлений під лобовим склом і різними режимами роботи повідомляв про намір зупинитися або рушити, в Google пропонували встановлювати на кузов екрани, які містять інформацію для пішоходів, а Uber запатентувала екран з віртуальним водієм , який покликаний показувати пішоходам, що зараз безпечно перейти дорогу.

Тепер своє бачення схожої концепції представили фахівці концерну Daimler AG. Вони провели випробування з різними індикаторами, встановленими на модифікованому для безпілотної їзди Mercedes-Benz S-класу.

Встановлені на машині індикатори світилися постійно, щоб показати пересування в автономному режимі, моргали, якщо машина гальмувала, і швидко моргали, щоб попередити про відновлення руху. Тестувалися і розширені можливості індикації - наприклад, світлодіоди, встановлені на даху, які повідомляють пішоходам і велосипедистам, які перебувають перед автомобілем, що він їх помітив.

Також розробники протестували і «жести» - безпілотний Mercedes, припаркований на узбіччі, перед початком руху розкриє дзеркала, і спочатку підніме задню частину, а потім передню. За словами представників Daimler, таке «потягування» нагадує пішоходам поведінку живої істоти і інтуїтивно зрозуміло для навколишніх.

Тестовий автомобіль використовував індикатори, встановлені на даху, в фарах, на дзеркалах, лобовому склі, а також смугу по периметру кузова.

Дослідники тестували використання індикаторів, розміщених в різних місцях автомобіля і прийшли до висновку, що найкраще пішоходи сприймають світлові сигнали, розташовані по всьому периметру автомобіля. За словами фахівців Daimler, найвдалішим кольором для спілкування машини з пішоходами виявився бірюзовий, який, до того ж, поки що не є загальноприйнятим для будь-якої іншої функції в автомобілях.

Варто відзначити, що ніяких даних безпосередньо про проведені дослідження в повідомленні на сайті Daimler не вказано, тому не ясна методика проведених випробувань, а також кількість опитаних пішоходів. Проте, представники концерну заявляють, що відправлять результати своїх випробувань в Спільнота автомобільних інженерів.

Минулого літа стало відомо, що Daimler почне випробування безпілотних автомобілів Mercedes-Benz четвертого рівня автономності на дорогах загального користування в Пекіні, а в 2019 році компанія спільно з Bosch планує запустити сервіс безпілотного таксі в каліфорнійському місті Сан-Хосе.

Технології, 09.02.2019 20:35