Підтримати проект
Білорусь: Ціна свободи слова
Світ, 22.02.2021 08:28

Двох журналісток, Кацярина Андрєєва та Дарья Чульцовій, незалежного ЗМІ «Белсат ТВ», суд Білорусі засудив до двох років в'язниці за звинуваченням у порушенні громадського порядку після висвітлення протестів проти  президента країни Олександра Лукашенка.

Європейський Союз відразу відреагував із офіційною заявою та жорско засудив ув’язнення як «неприпустимі переслідування» і закликав владу Білорусі «припинити порушення прав людини та основних свобод».

Їх заарештували 15 листопада в квартирі в Мінську, з якої вони вели прямий ефір насильницького розгону демонстрації на знак вшанування пам'яті опозиційного активіста Романа Бондаренка, який помер кількома днями раніше в поліції після арешту.

Їх звинуватили в «організації акцій, що грубо порушують громадський порядок».

З лави підсудних під час судового розгляду вони зробили пальцями V-знаки, що є символом перемоги та протистояння авторитарному режиму Лукашенко.

«Журналісти за ґратами - це нова реальність та особливість теперішнього часу», - пише незалежний інформаційний портал TUT.buy

Посольство США в Білорусі закликало звільнити їх і звернулося до  влади Білорусі припинити переслідування журналістів за їх роботу.

Жозеп Боррель, верховний представник ЄС з закордонних справ, заявив, що «такі вердикти спрямовані на залякування та замовчування журналістів та працівників засобів масової інформації, які просто виконують свою роботу, а також мають на меті запобігти надходженню фактичної інформації до білоруського народу та за його межами».

«ЄС закликає владу Білорусі припинити порушення прав людини, основоположних свобод, включаючи свободу преси та зловживання верховенством закону. Білоруська влада повинна поважати бажання своїх громадян і залучати в рамках всеохоплюючого національного діалогу», - додав він.

З початку протестів 9 серпня 2020, за даними Білоруської асоціації журналістів затримано більше 400 журналістів. До  цього числа належать і білоруські, і закордонні представники ЗМІ.

Влада держави, що знаходиться в серці Європи відреагувала масштабними репресіями проти своїх громадян, найбільша демонстрація проти чинної влади нараховувала до 200 000 людей. За даними правозахисників, з початку протестів було затримано понад 30 000 людей, тисячі жорстоко побиті.

Білоруські правозахисники оголосили Андреєву та Чульцову політичними в'язнями і вимагають негайного звільнення.

Автор: Діана Дринь

Світ, 22.02.2021 08:28