Пріоритет російської влади у фінансуванні війни в Україні призвів до недостатнього фінансування охорони здоров'я. Такі рішення спричинили нестачу медичного персоналу, фахівців та обладнання в російській системі охорони здоров'я.
Як повідомляє Міністерство оборони Великої Британії, посилаючись на дані своєї розвідки, масштаби російських втрат (на сьогодні поранені понад 500 000 російських військовослужбовців) продовжують створювати навантаження на російську військово-медичну систему на всіх рівнях надання медичної допомоги, спричиняючи значні проблеми з логістикою та призводячи до нестачі військово-медичного персоналу.
Британська розвідка зауважує, що це негативно позначається на наданні медичної допомоги та, ймовірно, призвело до перерозподілу медичних ресурсів від цивільного населення країни до військових, що ще більше посилює масштабні наслідки для цивільних лікарень. Так, кількість медичних працівників у російських лікарнях, які обслуговують цивільне населення, продовжить скорочуватися протягом 2025 року.
У розвідці Великої Британії наголошують, що торік у Росії було закрито щонайменше 160 державних лікарень, зокрема 18 пологових будинків і щонайменше 10 дитячих поліклінік. Унаслідок закриття лікарень цивільне населення малих міст і сіл часто залишається без медичної допомоги, зокрема з обмеженою долікарською допомогою.
Нагадаємо, раніше у британській розвідці повідомляли, що Кремль серйозно занепокоєний найбільшим ударом українських дронів по Росії. Це допомогло усвідомити той факт, що проти України ведеться справжня війна, а не "спеціальна військова операція".