1 138 день війни
Особовий склад
923 670
Танки
10 554
Артилерія
25 786
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 124
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 846
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Чому деяким кандидатам відмовляють до співбесіди: колишній віце-президент Amazon назвав шість помилок у резюме
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Чому деяким кандидатам відмовляють до співбесіди: колишній віце-президент Amazon назвав шість помилок у резюме

Колишній віце-президент Amazon Prime Gaming Ітан Еванс під час своєї кар'єри переглянув понад 10 000 резюме та провів 2500 співбесід. Він вказав на низку помилок, які допускають кандидати, та пояснив, як їх виправити.

Як зазначив Еванс в інтерв’ю для Business Insider, мета резюме полягає в тому, щоб роботодавці проглянули його і вирішили, що варто запросити людину на співбесіду. Він також наголошує, що перші три з шести помилок — найпоширеніші, пише dev.ua.

Ітан Еванс

1. Немає результатів, лише діяльність

За словами Еванса, це є найпоширенішою помилкою, яку він бачив у резюме. Люди пишуть, що вони робили, кажучи "писав код", "керував співробітниками" або "працював над проектом". За його словами, можна переписати майже кожен пункт у резюме так, щоб описати, чому ця робота була важливою, і показати, що її присутність позитивно змінила команду, продукт і кінцевий результат.

Еванс назвав кілька способів, які допоможуть це зробити:

  • надати посилання на свої результати;
  • вибірково виділити жирним шрифтом кілька слів або фраз, щоб виділити найвагоміші досягнення;
  • використовувати дієслова дії, такі як "розробив", "створив" тощо;
  • вказувати конкретні цифри, включно з доларами.

2. Відсутність мети

Без мети рекрутеру або менеджеру з персоналу доводиться здогадуватися, чи хоче кандидат цю роботу, пояснює Еванс. Визначена мета чітко вказує на те, яку роль людина хоче отримати у певній компанії. До того ж, за його словами, не варто говорити про себе лише в суб'єктивних термінах.

Як приклад віце-президент Amazon, наводить формулу для ролі старшого інженера. Це може бути: "Шукаю посаду старшого інженера, де я зможу застосувати свої перевірені здібності до надання масштабованих послуг для впровадження цінних інновацій для бізнесу".

У першій частині просто вказується роль, якої людина прагне. Це особливо важливо, якщо кандидат хоче займатися чимось відмінним від його попереднього місця роботи. У другій частині кандидат може вказати свою найвищу кваліфікацію для цієї ролі. Третя частина показує, що людина планує допомогти менеджеру та компанії. Це виявляє її зацікавленість не лише в собі, але й показує, що кандидат на посаду прагне приносити користь своєму новому менеджеру.

Як приклад, Еванс навів власну мету у своєму резюме тренера для керівників: "Мета: Масштабний професійний розвиток, спрямовуючи переходи до виконавчого лідерства. Підтверджений досвід керівництва кількома бізнесами вартістю понад 500 мільйонів доларів у сфері ігор, відео, додатків та музики. Глобальний досвід керівництва понад 800 командами. Технічний винахідник; 60+ виданих патентів".

3. Забагато слів

Ще одна поширена помилка полягає в тому, що люди пишуть те, про що вони хочуть написати, а не те, що має знати роботодавець. Варто дотримуватися правила "покажи, а не кажи". Якщо людина швидко навчається, то їй потрібно додати до свого резюме позначки, які відображають це. Наприклад: "Вивчив і застосував X до проекту Y, перейшовши від першої спроби до відправки клієнту за дев’ять тижнів".

Еванс наголошує, що мета резюме полягає в тому, щоб представити менеджеру три найкращі досягнення на посаду. Якщо ви будете писати надто багато, роботодавці пропускатимуть найбільші досягнення. Краще, щоб резюме містило менш як 1000 слів.

"Моє резюме містить 700 слів і охоплює 30-річну кар’єру, і я створив його в Microsoft Word за дві години", — зазначив Еванс.

4. Оптимізація для системи відстеження кандидатів

У багатьох резюме намагаються вмістити ключові слова вгорі, щоб пройти через систему відстеження кандидатів. Втім, у такого підходу є дві суттєві проблеми:

  • понад 80% усіх вакансій отримують ті, хто має зв’язки на цій посаді. Зосередження на проходженні через ATS (Система відстеження заявників — це програмне забезпечення, яке дозволяє електронно керувати процесами набору та найму, — ред.) означає, що ви акцентуєте на роботі, де не маєте зв’язків, а отже, конкуруєте з усіма іншими.
  • друга проблема полягає в тому, що це робить резюме важким для читання і ховає найсильніші досягнення кандидата в тексті.

Еванс зазначає, що ідеальний підхід полягає в тому, щоб написати своє резюме для людських очей, а потім використовувати свої зв’язки, щоб передати його в руки того, хто його прочитає. Якщо ви хочете додати ключові слова, напишіть їх в кінці резюме в розділі "навички".

5. Неправильне розміщення інформації про освіту та сертифікати

У тому випадку, якщо людина нещодавно закінчила навчання, очікуваний формат резюме передбачає, що її освіта має бути вказана вгорі. Якщо у людини є досвід роботи, її освіта повинна бути нижче її історії роботи.

Еванс зауважив, що іншим елементом розділу про освіту є середній бал, який має людина. Якщо кандидат не вказує свій середній бал, роботодавець вирішить, що він низький. 

"Хоча ви можете спокійно видалити свій середній бал після 10 років навчання, якщо ви закінчили з відзнакою, можливо, варто зберегти його", — зазначає експерт.

6. Додати хобі та інтереси

За словами Еванса, є дві переваги в тому, щоб закінчити своє резюме невеликою інформацією про хобі, благодійну діяльність та інтереси. Ці інтереси роблять кандидата "більш соціальним". 

"Якщо хтось дочитав ваше резюме до кінця, ви привернули його увагу. Трохи особистої інформації внизу допоможе вам запам’ятатися та створити емоційний контакт", — резюмує Ітан Еванс.

Нагадаємо, у лютому президент України Володимир Зеленський підписав євроінтеграційний закон про працевлаштування людей з інвалідністю. Він повинен забезпечити громадянам з особливими потребами рівні можливості на ринку праці та системну підтримку.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама