У п'ятницю, 28 липня, українці відзначають День української державності. Це свято запроваджено на утвердження понад тисячолітньої історії українського державотворення.
День Української державності — нове свято. Його встановлено указом президента Володимира Зеленського 24 серпня 2021 року, підписаним під час урочистостей до тридцятої річниці незалежності України. Одна з причин — протидія російській дезінформації.
Дату святкування обрали 28 липня, бо в цей день українці відзначають День хрещення Київської Русі. Князь Володимир 988 року прийняв християнство як державну релігію, що передалося й Україні. Ця подія є першою згадкою про окрему українську державу, яку описує "Повість минулих літ". Вже з наступного року свято відзначатиметься за новим літочисленням — 15 липня. У мирний час цей день буде державним вихідним.
Під час урочистостей у Києві президент Володимир Зеленський заявив, що перемога України у війні має бути такою, щоб будь-які спроби Росії повернутися на нашу територію були нездійсненні.
"Ми не віримо, що Росія не захоче повернутися з агресією навіть після того, як ми виженемо окупантів з усієї нашої землі. Але перемога України може і має бути такою, щоб будь-які спроби ворога повернутися не йшли далі хворої фантазії тих божевільних, що виношують подібні плани. Лише перемога над неволею дає справжню свободу. Більш ніж тисячолітня історія нашої державності говорить про те, що потрібно саме перемагати", — сказав Зеленський.
Нагадаємо, раніше Путін заявив, що до Радянського Союзу України не існувало. До цього "висновку" він дійшов, аналізуючи псевдоісторичну карту разом з головою конституційного суду РФ Валерієм Зорькіним. Намагаючись догодити диктатору, голова конституційного суду приніс диктатору карту невідомого походження. На ній нібито замість України є "край Речі Посполитої" і "край Козакії". У Путіна така карта не викликала сумнівів щодо достовірності. Він заявив, що "радянська влада створила Україну".
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими