Підтримати проект
Доповідь ООН по Сирії: жінки і діти живуть «в нелюдських умовах»
Суспільство, 12.09.2019 13:16

На тлі ескалації насильства на північному заході Сирії на іншому кінці країни десятки тисяч жінок і дітей змушені тулитися на території табору Аль-Хол «в нелюдських умовах». Про це йдеться в черговому звіті Комісії з розслідування подій в Сирії, створеної Радою з прав людини, повідомляє UN.

Населення табору Аль-Хол становить близько 70 тисяч чоловік, включаючи 10 тисяч громадян іноземних держав. Йдеться про колишніх бойовиків і членів їхніх сімей, які знайшли притулок в Аль-Холі після поразки ІДІЛ в Сирії та Іраку. Більшість мешканців табору - діти у віці до 12 років.

Як говориться в доповіді Комісії, понад 3,5 тисячі дітей не мають свідоцтва про народження. Швидше за все у них не буде і громадянства, оскільки країни походження їхніх батьків не готові прийняти ці сім'ї, підозрюючи їх у зв'язках з екстремістами. Про це заявив, представляючи сьогодні в Женеві звіт, голова Комісії Паулу Пінейру.

Він також стурбований становищем дітей старше 12 років, до яких у багатьох державах відносяться як до підозрюваних.

«Це - діти, це - підлітки, і нам здається дивним, що нікого не цікавить їхня доля, - сказав він, - нас обурює той факт, що їх вважають причетними до тероризму тільки тому, що їм більше дванадцяти років».

Гуманітарна ситуація в таборі Аль-Хол, за даними Комісії, залишається жахливою. Сотні людей вмирають, в той час як багато хто з цих смертей можна було б запобігти. Щонайменше, 290 дітей померли від виснаження або від зараження ран в умовах відсутності медичної допомоги.

Психологічну підтримку, якої потребують багато мешканців Аль-Хола, отримують тільки жінки і діти з числа езидов, які в 2014 році бігли з Іраку від звірств ІДІЛ.

ООН вимагає забезпечити безперешкодний гуманітарний доступ до нужденних мешканцям Аль-Хола незалежно від їх статусу і громадянства.

За вісім років сирійської війни близько 13 млн людей були змушені покинути свої будинки. В даний час на північному заході країни в провінції Ідліб тривають активні бойові дії, в яких беруть участь проурядові війська, бойовики організації «Хайат Тахрір аш-Шам», а також Сирійські демократичні сили і міжнародна коаліція.

З іншого боку дії урядових сил, які намагаються звільнити Сирію від бойовиків, призводять до руйнування об'єктів цивільної інфраструктури і новим потокам вимушених переселенців, йдеться в звіті Комісії. З лютого цього року, за словами Пінейру, свої будинки в цій частині Сирії покинули півмільйона людей.

У 21-сторінковій доповіді також повідомляється про наслідки бойових дій, здійснюваних міжнародною коаліцією на чолі з США і сирійська демократичними силами. Вони призводять, як зазначив глава Комісії, «майже до повного руйнування міст і сіл в районі Хаджинов і Бахуза в Дейр-ез-Зорі».

У населених пунктах, які перейшли під контроль уряду, наприклад, в Даар на півдні Сирії або в Думі під Дамаском відбуваються довільні арешти. Сотні тисяч людей там не мають доступу до питної води, живуть без електрики, а багато дітей не мають можливості ходити до школи.

Суспільство, 12.09.2019 13:16