Дослідники з Англії показали, який вигляд матимуть працівники дистанційної роботи у 2100 році. На думку експертів, у людей, які не працюють в офісі, черз 80 років будуть темні опухлі очі та пальці на руках, що нагадують пазурі.
Про це повідомляє Furniture@Work.
Зазначається, що після пандемії COVID-19, коли віддалена робота була обов'язковою для мільйонів працівників, багато хто з людей тепер частіше працює з дому. Вчені наголошують, що аби уникнути низки проблем зі здоров'ям, люди мають створити належне робоче місце.
Так, дослідники Університету Лідса створили модель Анну, яка показує, який вигляд матимуть люди, які працюють з дому, до 2100 року. Жінка має горб, темні й набряклі очі, зайву вагу, а її руки трохи схожі на пазурі.
"Анна демонструє безліч фізичних ефектів через постійне використання технологій, вплив екрана та погану поставу, а також підкреслює потенційні проблеми з психічним здоров'ям. Щоб візуалізувати наслідки відсутності відповідного місця для роботи вдома, ми використали наукові дослідження та працювали з експертами в галузі охорони здоров'я, щоб показати, який може мати вигляд віддалений працівник майбутнього", — йдеться у повідомленні.
Як показує модель, одним із головних побічних ефектів є розвиток згорбленої спини, подібної до діаграми зворотного еволюційного розвитку людини. Це результат багаторічної напруги шиї та спини через неправильну позу за комп’ютером або роботу з дивана чи ліжка.
"Відсутність регулярних рухів і неефективність ергономіки можуть призвести до розладів опорно-рухового апарату", — пояснюють вчені.
Окрім пози, схожої на апостроф, Анна також страждає від мутних червоних очей, очевидного результату вищезгаданої незручної пози в поєднанні зі схильністю віддалених працівників працювати без належного освітлення.
При ближчому розгляді рук Анни видно значні анатомічні зміни, безпосередньо спричинені широким використанням технологій. "Текстовий кіготь" — це немедичний термін, який описує спазми пальців і біль у м’язах після безперервного виконання дрібної моторики. Це спричиняє тривале використання миші чи смартфона під час роботи вдома.
Фото: Furniture At Work
Як чітко ілюструє зображення Анни, робота вдома може призвести до ожиріння, яке науковці пояснюють сидячим способом життя працівників. Не зважаючи на те, що робота в офісі — це не тріатлон, вона все ж передбачає поїздки на роботу, ходьбу на зустрічі, підйом на перерви на їжу та інші дії, пов’язані з боротьбою з жиром, яких часто уникають під час роботи вдома в офісі.
Як наголошують дослідники, негативні наслідки роботи вдома виявляються і на психологічному рівні. Furniture@Work стверджує, що віддалені співробітники можуть відчувати ізоляцію, самотність і депресію через втрату соціальних взаємодій, пов’язаних з перебуванням в офісі.
Фото: Furniture At Work
Нагадаємо, із Польщі до України завезли партію небезпечних заморожених броколі. У заморожених суцвіттях виявили хлорпірифос. Відзначимо, цю речовину застосовують як контактний інсектицид широкого спектру дії. Серед симптомів отруєння ним — біль у животі та втрата гостроти зору.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими