Досягли з Британією важливого розуміння щодо далекобійної зброї: Зеленський анонсував потужні поставки від партнерів

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців наприкінці 355-го дня війни. Зокрема, гарант розповів про домовленості із Британією щодо поставок зброї, засідання Ставки та ситуацію на фронті.

Зброя для України

Очільник держави заявив, що Україна домовилася із Британією щодо постачання артилерії та боєприпасів для наших військових. 

"Наша активність зараз  дуже висока. Майже щодня є нові домовленості. Минулий тиждень був особливо потужним. Але головне  щоб кожна досягнута домовленість якнайшвидше переростала у конкретне постачання для нашої оборони, у конкретну взаємодію між державами, у конкретні підписані документи. Ми досягли важливого розуміння з Британією щодо далекобійної зброї та необхідності пришвидшити постачання танків. Маємо хорошу домовленість щодо артилерії та боєприпасів. Маємо повне розуміння позицій одне одного в питанні сучасної бойової авіації", — розповів президент.

Український гарант зауважив, що швидшому постачанню зброї в України сприяють й інші європейські лідери, які підтримують Україну і з яким президент підтримує зв'язок.

"Сильною зустріччю були й наші переговори в Парижі з Президентом Макроном і канцлером Шольцом. Ми говорили втрьох, дуже відверто, і це дозволило знайти спільне розуміння щодо перспектив у цій війні. Ми маємо спільне бачення шляху до перемоги. 

Візит до Брюсселя став таким, якого ще не було в історії наших відносин з Євросоюзом. Вперше  така увага до України, вперше зустріч одразу з усіма лідерами Європи і плюс ще серія розмов з європейськими лідерами – максимально динамічних, змістовних і позбавлених зайвої політизації. З кожним лідером ми проговорили суто ті речі, які важливі для наших відносин і для європейської спільноти загалом. 

Особливо відзначу ще переговори з Польщею. Ми обговорювали танки та іншу зброю для захисту на землі; літаки та інші засоби для захисту в небі. Обговорили ситуацію в регіоні загалом, перспективи цього року... Як і завжди, маємо повне взаєморозуміння з польськими братами.

І дуже важливо: маємо чітку підтримку з боку європейських інституцій та європейських лідерів нашої мети підготуватися і вже цього року розпочати переговори щодо членства України в ЄС", — зауважив гарант.

Засідання Ставки

Зеленський у п'ятницю, 13 лютого, провів засідання Ставки на якому обговорили ситуацію на Донеччині та Луганщині.

"Провів Ставку. Заслухали доповіді командувачів напрямків, Головнокомандувача, керівників розвідки. Захист Донеччини та Луганщини, півдня нашої країни, Одеси та області. Постійна увага  до постачання зброї, снарядів та всього, що додає нашим воїнам сили та стійкості.

Представив сьогодні нових керівників Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ  Василя Малюка та Ігоря Клименка. Впевнений, що вони обидва  на своїх місцях. Там, де вони справді корисні для держави. Подякував їм, що вони від перших хвилин війни  на війні. Разом зі своїми колегами. У них вже є значні результати в захисті держави, і вони точно матимуть ще більші здобутки на нових посадах",  розповів президент.

Переговори із міжнародними лідерами

13 лютого український гарант провів низку переговорів із міжнародними лідерами. Зокрема Зеленський поспілкувався із прем'єр-міністром Норвегії, президентом Кіпру та президентом Філіппін.

"Говорив сьогодні з Прем'єр-міністром Норвегії. Ця країна  один із найбільших наших партнерів. Подякував за новий оборонний пакет і за нову безпрецедентну програму підтримки від Норвегії, яка готується до затвердження і яка розрахована на 5 років,  стабільної підтримки України.

Норвегія справді допомагає нам зміцнюватися як на землі, так і в небі й на морі. Тисячі життів українців були врятовані завдяки вчасній і потужній норвезькій допомозі. Але вагомою є також енергетична, політична та інша підтримка від наших норвезьких друзів. Ще раз дякую за всю цю допомогу!

Говорив із новообраним президентом Кіпру. Привітав із перемогою на виборах. Обговорили взаємини між нашими державами й домовилися працювати разом заради спільної безпеки — наших країн та всієї Європи.

Вперше в історії двосторонніх відносин говорив сьогодні із Президентом Філіппін. Подякував за підтримку в міжнародних організаціях, і ми домовилися розвивати наші відносини.

Це надзвичайно важливо для України  мати змістовні відносини з усім регіоном Південно-Східної Азії та з кожною державою цього регіону. Ми продовжимо відповідний рух.

І загалом українська дипломатія має чітке завдання  вийти в усі регіони світу, де наша позиція поки що недостатньо представлена, зробити Україну та українські інтереси зрозумілими для всіх тих держав і народів, із якими ми поки що не маємо стабільних зв'язків. Це стосується як азійських напрямків, так і Африки та Латинської Америки", — розповів гарант.

Нагадаємо, 13 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким військовослужбовця у званні генерал-лейтенанта чи віцеадмірала можуть призначити першим заступником міністра оборони України.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 13.02.2023 22:51