Підтримати проект
ДПСУ: порушень повітряного простору Білорусі літаком «DA-42» не було
28 ВЕРЕСНЯ 2017 15:02

У Держприкордонслужбі роз’яснили ситуацію із начебто «порушенням повітряного простору» Білорусі.

Як повідомляє TrueUA з посиланням на сторінку помічник Голови Держприкордонслужби Олега Слободян у Facebook, літак DA-42 Державної прикордонної служби України 25 вересня виконував плановий політ з метою повітряного моніторингу державного кордону на ділянках Чернігівського та Житомирського прикордонних загонів.  Суміжна сторона завчасно була попереджена про виконання польотів відомчим літаком на вказаних ділянках.

«Літак обладнаний системою вторинної локації, що дозволяє органам управління повітряним рухом відстежувати політ літака. Органи управління повітряним рухом «Украерорух» спостерігали політ літака. За їх інформацією порушень державного кордону не зафіксовано», – написав Слободян.

Також зазначив, що радіотехнічні підрозділи ПС ЗС України спостерігали політ літака. Порушень державного кордону з їх сторони не зафіксовано.

«Літак обладнаний сучасною навігаційною системою «GARMIN-1000», яка дозволяє екіпажу здійснювати навігацію з високою точністю. За матеріалами об’єктивного контролю відомчої системи відстеження маршруту польоту літака «АВІАТРЕКІНГ» (додається) - порушень ДК не зафіксовано», – наголосив Олег Слободян.

Звичайно, в межах компетенції «Держприкордонслужба ще раз перевірить усю технічну документацію, що стосується даного польоту для об'єктивного встановлення істини», – підкреслив він.

Події, 28.09.2017 15:02