Прив'язка курсу гривні до євро не позначиться на звичайних українцях, адже переважну кількість своїх фінансових операцій вони здійснюють у національній валюті. Втім, відповідний перехід спростить роботу суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності.
Про це в ефірі "Київ 24" повідомив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
За його словами, йдеться не про заміну валютної системи та про те, що в Україні ходитиме тільки євро. Він також зауважив, що прив'язка гривні до євро — це дуже тривалий процес, який до кінця активної фази війни точно не завершиться.
Раніше, а саме 15 січня, перша заступниця очільника Національного банку Катерина Рожкова повідомляла, що Нацбанк може відмовиться від долара як основної курсової валюти та прив'яже гривню до євро.
"Це точно реальність, яка відбудеться, тому що, якщо ми хочемо стати частиною Європейського Союзу, мати доступ до їх ринків як експортери, як імпортери, зрозуміло, що ми маємо мати прив'язку до тієї валюти, в якій здійснюється більшість операцій. Тому це невідворотне майбутнє, як і наше членство в Європейському Союзі. Я в це вірю", — пояснила вона.
Заступниця голови НБУ також зазначила, що наразі важко спрогнозувати, коли відбудеться цей перехід.
Нагадаємо, напередодні у Нацбанку повідомляли, що у перші місяці 2025 року інфляція продовжить зростати. Це пов’язано з нижчими врожаями, тиском із боку витрат бізнесу на енергозабезпечення й оплату праці, а також із послабленням обмінного курсу гривні.