1 157 день війни
Особовий склад
946 500
Танки
10 703
Артилерія
26 895
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 144
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
33 779
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Економіст розповів, скількох трудових мігрантів потребуватиме Україна щороку
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Економіст розповів, скількох трудових мігрантів потребуватиме Україна щороку

Україна щороку потребуватиме до 400 тисяч трудових мігрантів, оскільки в країні є гострий дефіцит кадрів у ключових сферах попри мільйони безробітних.

Як зазначив член економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, відповідна ситуація зумовлена структурними проблемами на ринку праці та наслідками війни й демографічної кризи.

Пендзин зауважив, що потреба в трудових мігрантах в Україні зростає щороку. Так, на тлі воєнних втрат, масового виїзду українців за кордон і стрімкого старіння населення, держава опинилася в ситуації, коли без залучення зовнішньої робочої сили економічне зростання буде неможливим. 

"Україна щороку потребуватиме 300-400 тисяч трудових мігрантів для підтримки економіки, попри те, що наразі у нас майже два мільйони безробітних", — зазначив він.

Проте наявність офіційно зареєстрованих безробітних не гарантує, що економіка забезпечена відповідними фахівцями. За його словами, в Україні досить велике структурне безробіття. Він вказує, що особливо гостро відчувається нестача:

  • кваліфікованих робітників;
  • інженерів та конструкторів;
  • водіїв великовантажного транспорту.

Пендзин зазначив, що ці професії мають критичне значення для виробництва, логістики та інфраструктури, а їх брак паралізує ключові галузі. Дефіцит кадрів уже спонукає роботодавців звертатися до іноземних ринків праці. 

"Певні підприємства запросили на роботу представників з Бангладешу, бо не могли знайти працівників у тому регіоні, де відкривали деревообробне підприємство", — наголосив він.

За словами економіста, це демонструє, що проблема вже не теоретична, а практична, і ринок реагує так, як може: через трудову імміграцію. Після повномасштабного вторгнення з України виїхало понад 6,8 млн громадян. Більшість із них — це працездатне населення, яке, ймовірно, не повернеться найближчим часом. Окрім цього, для ефективної повоєнної відбудови країни потрібно створити щонайменше чотири мільйони нових робочих місць. Пендзин додає, що Україна має:

  • активно реформувати професійну освіту;
  • впроваджувати програми залучення трудових мігрантів;
  • підвищувати привабливість праці в Україні, зокрема через підняття зарплат і покращення умов праці;
  • розвивати державну стратегію демографічного відновлення.

Нагадаємо, раніше Міністерство економіки повідомляло, що в Україні протягом останніх місяців ринок праці дещо пожвавився. Зокрема, збільшилася кількість вакансій, також фіксували зростання заробітної плати.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама