Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню заявив, що його країна щомісяця протягом року передаватиме Києву близько п'ятдесяти керованих авіабомб AASM Hammer, які адаптували до літаків радянських моделей, а також на тисячу більше артилерійських снарядів.
Про це політик заявив в інтерв’ю Le Parisien.
За його словами, Франція планує збільшити місячні обсяги снарядів, які передає Україні, а також на щомісячній основі надавати Збройним силам України близько п'ятдесяти ракет класу "земля-повітря" A2SM.
"Нам вдалося їх (керовані авіабомби, — ред.) адаптувати для застосування з літаків радянських моделей, тому що початково авіабомби передбачені для застосування з "Рафалів" чи "Міражів"… Ми будемо постачати їх 50 на місяць, починаючи з січня, протягом 2024 року", — сказав міністр.
Він додав, що з перших місяців повномасштабної війни й до початку 2023 року Франція надавала по тисячі снарядів на місяць. Втім, вже з січня цього року Лекорню планує передавати Україні по три тисячі снарядів.
"У період з лютого 2022 року по квітень 2023 року ми постачали тисячу снарядів на місяць. З лютого минулого року це 2 тисячі снарядів на місяць, а з цього місяця (січня, — ред.) буде три тисячі снарядів на місяць. Ми знаходимося в процесі отримання запасів пороху. Ми переробляємо порох з боєприпасів, які не були використані", — зауважив Лекорню.
Виробником бомб A2SM (AASM Hammer) є велика промислово-технологічна група Safran. Компанія займається розробкою та виробництвом авіаційних двигунів, вертольотів та ракет, авіаційного обладнання.
Авіабомба A2SM — бомба із хвостом, кермовими поверхнями та твердопаливним двигуном. Останній дозволяє збільшити дальність скидання бомби до понад 70 км, яка досягається шляхом висотного скидання. У неї передбачено носову систему наведення (інерційну/супутникову/тепловізорну/лазерну), що значно збільшує дальність польоту і точність бомби.
Скріншот з сайту safran-group.com
Бойова частина AASM може бути 125, 250, 500 і 1 тисяча кілограмів. Також у ній є функція повітряного підриву. AASM схожа на раніше передані JDAM. Задекларована дальність польоту AASM Hammer — близько 70 км, але вона також залежить від висоти польоту. Зазначається, що при скиданні з малої висоти — дальність коливається від 20 до 100 км.
Нагадаємо, у вівторок, 16 січня, Німеччина оголосила новий пакет військової допомоги Україні. До нього увійшли снаряди, бойові машини та безпілотники. Проте очікуваних ракет Taurus там немає.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими