Підтримати проект
Генсек ООН: Мішель Бачелет ідеально підходить на роль захисника прав людини
Політика, 12.08.2018 08:32

Генеральний секретар Антоніу Гутерріш з радістю сприйняв рішення Генеральної Асамблеї затвердити призначення колишнього президента Чилі Мішель Бачелет на пост Верховного комісара ООН з прав людини. Він переконаний, що кращої кандидатури на цю посаду не знайти. Нинішній Верховний комісар Зейд Раад аль-Хусейн теж тепло вітав призначення Бачелет його спадкоємицею.

«У своїй країні вона знала злети і падіння: вона стала першою жінкою, що зайняла пост президента, але кілька десятиліть тому вона і її сім'я піддалися жорстоким переслідуванням влади, - нагадав Антоніу Гутерріш. - Тут в ООН вона була першопроходьцем, очоливши нову структуру «ООН-жінки»».

Генеральний секретар нагадав, що за часів військової диктатури в Чилі, Мішель Бачелет пережила катування, будучи лікарем за освітою, вона знає про потреби простих людей. Як дипломат і високопоставлений співробітник ООН вона знає, що потрібно від лідера - як на національному так і міжнародному рівні.

«Зростає нерівність, поширюється ненависть. Все частіше відбуваються порушення міжнародного гуманітарного права та міжнародного права у сфері прав людини. Звужується поле діяльності неурядових організацій. Йде наступ на свободу преси», - зазначив Антоніу Гутерріш. Він додав, що в такій ситуації нам потрібен переконаний поборник прав людини. Саме такою людиною, на його думку, і є Мішель Бачелет.

Генеральний секретар також висловив глибоку подяку Зейду Раад аль-Хусейну, який займав пост Верховного комісара останні чотири роки. До нього цю посаду займали Наві Піллей з Південної Африки, Луїза Арбур з Канади, бразилець Сержіу Вієйра ді Меллу, Мері Робінсон з Ірландії і Хосе Айяла-Лассо з Еквадору.

Політика, 12.08.2018 08:32