1 190 день війни
Особовий склад
983 890
Танки
10 864
Артилерія
28 355
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 171
Крилаті ракети
3 256
Гелікоптери
336
БпЛА
37 918
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Google готується повністю змінити пошуковий сервіс: до чого тут ШІ
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Google готується повністю змінити пошуковий сервіс: до чого тут ШІ

Google планує повністю оновити свій пошуковий сервіс, додавши функції, які дозволять йому працювати подібно до чат-бота зі штучним інтелектом.

Як повідомляє Financial Times, це відбувається у межах конкуренції з такими компаніями, як OpenAI.

Так, починаючи з вівторка, 21 травня, усі користувачі у Сполучених Штатах Америки мають активувати "режим ШІ" у пошуку Google та браузері Chrome, що забезпечить діалоговий, запитально-відповідний досвід, схожий на ChatGPT від OpenAI, а не традиційний список посилань. Своєю чергою, генеральний директор Alphabet, материнської компанії Google, Сундар Пічаї назвав цей крок "повним переосмисленням пошуку".

"Цей запуск є останньою спробою впровадити генеративний штучний інтелект у пошукову систему Google, попри занепокоєння інвесторів, що нові продукти можуть зашкодити основному джерелу прибутку компанії", — зазначає Financial Times.

Новий режим штучного інтелекту є наступним кроком після впровадження функції "Огляди ШІ" (AI Overviews) на конференції I/O торік. Ці короткі, згенеровані ШІ відповіді на поширені запити стали популярними серед користувачів, але знизили кількість кліків по рекламі, на якій компанія заробляє гроші.

Газета зазначає, що Пічаї натрапив на критику за повільний темп впровадження ШІ після того, як Google, що свого часу був галузевим лідером у розробці досліджень, які й призвели до швидкого розвитку генеративного штучного інтелекту, поступився стартапам на кшталт OpenAI та Anthropic. Ці компанії стали багатомільярдними гравцями, які нині кидають виклик монополії Google у сфері онлайн-запитів.

У відповідь Google був вимушений пришвидшити графік запусків і терміново покращувати свою велику мовну модель Gemini. Компанія заявляє, що новітня версія 2.5 краща за ChatGPT від OpenAI та Claude від Anthropic у багатьох тестах, зокрема у програмуванні.

"Представники компанії були небагатослівними щодо того, як саме вони планують інтегрувати рекламу в нові ШІ-функції пошуку, браузера та мобільного застосунку з агентами", — додає Financial Times.

Так, переходячи до застосування штучного інтелекту, Google дедалі більше відходить від безплатної моделі, що підтримується рекламою. Стандартний план підписки AI pro коштує 25 доларів на місяць. Для того, щоб отримати ранній доступ до найпередовіших функцій, користувачі повинні будуть заплатити 250 доларів на місяць за новий пакет ultra — дорожчий, ніж найвищий тариф OpenAI, який складає 200 доларів.

Нагадаємо, раніше газета Financial Times повідомляла, що Об’єднані Арабські Емірати анонсували, що використовуватимуть штучний інтелект для написання законів. Відповідну технологію планують використовувати для внесення змін в чинні законодавчі акти та для узгодження різних нормативних документів.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама