1 168 день війни
Особовий склад
959 500
Танки
10 766
Артилерія
27 431
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 155
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
35 142
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Закони писатиме штучний інтелект: в Еміратах планують нестандартно використати високі технології
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Закони писатиме штучний інтелект: в Еміратах планують нестандартно використати високі технології

Об’єднані Арабські Емірати анонсували, що використовуватимуть штучний інтелект для написання законів. Відповідну технологію планують використовувати для внесення змін в чинні законодавчі акти та для узгодження різних нормативних документів.

Як повідомляє Financial Times, країна вклала мільярдні інвестиції у розвиток цієї технології, тож планує максимально її залучати. Такий прецедент є одним з найрадикальніших прикладів у світі використання технології штучного інтелекту.

Прем'єр-міністр і віце-президент ОАЕ, правитель Дубаю Мохаммед ібн Рашид аль-Мактум зауважив, що законодавча система, заснована на штучному інтелекті, змінить спосіб створення законів, зробивши процес швидшим і точнішим.

"За допомогою штучного інтелекту влада Арабських Еміратів хоче відстежувати, як закони та нормативні документи впливають на населення й економіку країни. Для цього планують створити велику базу даних, яка міститиме усе законодавство й нормативні документи державного та місцевого рівня включно з судовими рішеннями", — наголошує газета. 

Влада ОАЕ аналізуватиме цю базу даних і за допомогою штучного інтелекту визначатиме тенденції, недоліки, системні проблеми тощо. Уряд очікує, що штучний інтелект прискорить процес законотворчості на 70%. Втім, дослідники штучного інтелекту обережні в оцінках застосування відповідної технології у сфері законотворчості й регулювання політики. 

"Вони припускають, що штучний інтелект може мати певні упередження залежно від того, на основі яких даних його навчали. І незрозуміло, чи технологія інтерпретуватиме закони так, як це роблять люди", — зазначає Financial Times.

Вчений з Оксфордського університету Вінсента Штрауба наголосив, що, попри те, що моделі штучного інтелекту є сильно розвинутими, "вони продовжують галюцинувати і мають проблеми з надійністю". Він підсумував, що люди все ще не можуть довіряти штучному інтелекту.

Зокрема, викладач Оксфордського Інтернет-інституту Кіган Макбрайд звернув увагу на те, що автократичним ОАЕ легше оцифрувати уряд, ніж багатьом демократичним країнам. Він зауважив, що є десятки менших прикладів, коли уряди використовують штучний інтелект, працюючи із законодавством. Втім, він ніде не стикався із планами, подібними до тих, які має ОАЕ.

Науковиця з Університету Бата Марина Де Вос відзначила, що при використанні штучного інтелекту варто наперед продумувати обмеження для нього та ефективну систему контролю, якою керуватимуть люди.

Нагадаємо, раніше видання Live Science повідомляло, що штучний інтелект лише за два дні зміг розв'язати наукову проблему стійкості деяких супербактерій до антибіотиків. Через це щорічно гинуть мільйони людей.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама