1 129 день війни
Особовий склад
910 750
Танки
10 455
Артилерія
25 387
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 119
Крилаті ракети
3 121
Гелікоптери
335
БпЛА
31 070
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Штучний інтелект за два дні розв'язав проблему, над якою вчені працювали десять років
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

Штучний інтелект за два дні розв'язав проблему, над якою вчені працювали десять років

Штучний інтелект лише за два дні зміг розв'язати наукову проблему стійкості деяких супербактерій до антибіотиків. Через це щорічно гинуть мільйони людей.

Як повідомляє видання Live Science, для розв'язання цього питання дослідники з Імперського коледжу Лондона працювали впродовж 10 років.

Так, група науковців під керівництвом професора мікробіології Хосе Пенадеса досліджувала бактеріофаги cf-PICIs, здатні заражати різні види бактерій. Вони висунули гіпотезу, що одні віруси використовують "хвости" інших для впровадження своєї ДНК у клітину бактерії-господаря. У ході експериментів було підтверджено цю гіпотезу, а також відкрито проривний механізм горизонтального перенесення генів, про який наукова спільнота раніше не знала.

Вірус

Перш ніж будь-хто з команди поділився своїми висновками публічно, дослідники поставили це саме запитання інструменту Google AI co-scientist. Він був розроблений саме для допомоги в наукових дослідженнях. Впродовж двох днів алгоритм запропонував кілька варіантів відповіді, один із яких повністю збігався з їхньою гіпотезою.

"Це означало, що алгоритм самостійно проаналізував доступні дані, виключив "тупикові" теорії та запропонував ту саму гіпотезу, до якої ми дійшли за роки кропітких наукових досліджень, але за набагато менший час", — наголосили вчені.

Науковці додали, що використання штучного інтелекту від самого початку не усунуло необхідність проведення експериментів, але допомогло б висунути гіпотезу набагато раніше, заощадивши тим самим роки роботи. Втім, попри ці та інші перспективні результати, використання технологій ШІ в науці залишається неоднозначними. Так, деякі роботи, створені за його участю, виявляються невідтворюваними або непевними. У зв'язку з цим вчені розробляють методи перевірки висновків і етичні стандарти для ШІ в науці.

Нагадаємо, раніше науковці з'ясували, що занурення у холодну ванну або холодний душ можуть допомогти тимчасово знизити рівень стресу, а також покращити якість сну та загальне самопочуття.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама